Як черенковать петунію.

Завдяки різноманіттю сортів і декоративності красуня петунія дуже популярна. Вона прикрашає домашні інтер'єри і садові ділянки. Багато видів цієї рослини квітникарі розмножують за допомогою живців. Вирощені з насіння, квіти не завжди повторюють красу маточного куща. Щоб помножити декоративні клумби, навчитеся правильно черенковать петунію .
Вам знадобиться
  • Місткий квітковий горщик, грунт і пісок, вода, пульверизатор, стимулятор росту, лампа денного світла, скло.
Інструкція
1
Приготуйте дорослу петунію для майбутнього живцювання. До настання заморозків (бажано в кінці літа) пересадите рослина з відкритого грунту у великий горщик із землею. Занесіть його в сіни, на веранду або в засклену лоджію. Оптимальною температурою для куща-маточника буде - 12 градусів. Взимку квітникарі не радять його рясно поливати.
2
Тримайте петунію в квартирі, якщо іншої можливості у вас немає. Однак необхідно зволожувати повітря в приміщенні: накривати опалювальні прилади мокрим рушником, використовувати зволожувач або великий акваріум. Світловий день для рослини, що міститься в кімнаті, повинен бути не менше 14 годин. Цього можна досягти за допомогою ламп денного світла.
3
Починайте черенковать петунію в лютому. Для цього потрібно зробити акуратний зріз з верхівки рослини, на якій росте не менше 4 листя. Отщіпніте з держака все листики, щоб залишилося лише два верхніх.
4
Садіть зрізаний держак петунії в горщик із землею, насипавши зверху пісок. Деякі квітникарі рекомендують робити це відразу після живцювання, інші ж перед посадкою тримають втечу в баночці з водою до появи маленьких корінців. Поміщайте саджанець в грунт на чверть довжини. Рекомендується полити його спеціальним стимулятором росту (наприклад, «Цікрон» або «Гетероауксин»), який можна купити в квітковому магазині або в оранжереї.
5
Закрийте горщик з паростком петунії скляним ковпаком. Можна використовувати банку або накрити глибокий контейнер листом скла. Тримайте рослина на світлі при кімнатній температурі, поки воно не приживеться. Раз в день обприскуйте саджанець з пульверизатора чистою водою і стежте, щоб земля була трохи вологою. Зазвичай молода петунія дає коріння через 1-2 тижні.
Корисна порада
В якості живців можна використовувати верхні пагони петунії, висадженої в кінці травня у відкритий грунт і зміцніла. Коли вона «піде в стебло», необхідно відрахувати з низу верхівки 3-4 листка і нігтями відщипнути над ними точку росту рослини. В результаті прищипки петунії ви отримаєте посадковий матеріал, а незабаром - і пишний квітучий кущик.