Як поліпшити зір у дітей. Як поліпшити зір у мене.

Останнім часом спостерігається зростання числа дітей , які страждають різними захворюваннями зору. Це пов'язано з величезними навантаженнями в школі, застосуванням сучасних технологій для навчання, а також проведенням дозвілля школярів за комп'ютером і телевізором.
Інструкція
1
Проблемі відновлення та збереження зору у дітей присвячено безліч досліджень, що проводяться лікарями-офтальмологами. Більшість з них сходяться на думці, що збереження зору - це комплексний процес, що включає в себе дотримання режиму, виконання спеціальних вправ, правильне харчування і т.д. Він вимагає системності і регулярності, тому батькам необхідно контролювати і направляти дану роботу.
2
Перше, що необхідно дитині з поганим зором - це режим дня. Слід скласти його так, щоб залишався час і на прогулянки на свіжому повітрі, і на рухливі ігри. Не дозволяйте вашому чаду проводити за переглядом телевізора півдня. Якщо йому необхідно скористатися комп'ютером, стежте за освітленістю робочого місця, а також за тривалістю перебування за екраном монітора.
3
Навчіть дитину правильно сидіти і стежити за становищем джерела світла. Необхідно, щоб поверхня зошита чи підручника була чітко видна. Ні в якому разі не дозволяйте дитині читати в лежачому положенні, тому що навантаження на очі збільшується в кілька разів.
4
Важливо приділити увагу і харчуванню дитини. Як правило, погіршення зору особливо часто виникає в період різкого зростання, що відбувається у віці 10-12 років. Тому обов'язково включіть кальцій в раціон дитини, він не тільки зміцнює кістки, але і не дає деформуватися очному яблуку і сітківці. Крім того, корисно вживати продукти, що містять вітамін С (журавлина, чорна смородина, шипшина), а також вітамін А (морква, чорниця) і Е (горіхи, соняшникове масло).
5
Відмінно допомагає відновити зір у дітей комплекс спеціальних вправ для очей. Їх можна проводити навіть з малюками. Повторювати вправи потрібно по 3-4 рази на добу. Отже, спочатку попросіть дитину сильно заплющити очі на кілька секунд, а потім - відкрити очі. Повторювати цю процедуру потрібно 5-6 разів. Потім необхідно інтенсивно покліпати протягом 15-20 секунд. Завершити гімнастику можна масажем повік.
Турбота про здоров'я очей невіддільна від турботи про здоров'я всього організму. Тому необхідно не перенапружувати очі і робити спеціальні вправи. Це допоможе зняти окуляри і, нарешті, побачити світ своїми очима.
Вам знадобиться
  • 1. Виконання вправ
  • 2. Робота над зором
  • 3. Відпочинок від комп'ютера
Інструкція
1
Знімайте окуляри під час роботи за комп'ютером, щоб дати відпочити вашим очам. Пам'ятайте, що робота, пов'язана з комп'ютером, може викликати цілий ряд проблем зі здоров'ям очей. Якнайчастіше робіть розслаблюючі вправи для очей, тому що під час роботи ваші очі повинні бути в розслабленому стані.
2
Розслабтеся і закрийте очі. Тримайте спину завжди рівно. Тепер піднесіть руки до очей і покладіть праву долоню на праве око, а ліву на ліве око. Подумки розглядайте рухомі об'єкти або просто уявіть, що прекрасно бачите все як на близькому, так і на далекій відстані. Ваші очі відчують тепло, і напруга спадатиме.
3
Виконуйте кругові рухи очними яблуками. Спочатку в напрямку годинникової стрілки, а потім проти годинникової стрілки. Повторіть кілька разів. Моргайте. Також корисно представляти перед собою велику горизонтальну вісімку і описувати її очима. Не забувайте моргати.
4
Сядьте біля вікна на відстані близько 20 см. Прикріпіть на скло маленький малюнок. Краще всього, якщо він буде виконаний в зелених тонах, т.к. зелений колір має цілющі властивості. Тому, до речі, дуже корисно дивитися на живу зелень. Дивіться на віддалені об'єкти за склом, а потім знову на знак на свою картинку на склі. Виконуйте вправу в світлий час доби кілька разів на день.
5
Не надягайте окуляри, якщо ваш зір 1,5-2 дпт. Намагайтеся обходитися без них. Позбавляйтеся від цієї звички. Почніть носити більш слабкі окуляри, ніж носите зараз. Поступово, якщо працювати над своїм зором, і ці очки стануть непотрібними.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=quCjSCdjy3o