Як зміцнити серце і судини. Як зміцнити судини при палінні.

Не дивлячись на те, що з кожним роком медики знаходять нові, більш ефективні способи боротьби із захворюваннями серцево-судинної системи, твердження про те, що краще не захворіти, ніж потім лікуватися, залишається актуальним. А для того, щоб не хворіти, необхідно зміцнювати серце і судини.
Інструкція
1
Слідкуйте за власною вагою. Кожен зайвий кілограм на талії і стегнах відбивається на роботі вашого серця, змушуючи його відчувати надмірні навантаження.
2
Харчуйтеся помірно і здорово. Відмовтеся від фаст-фуду і жирної їжі. Обмежте споживання солі та гострих приправ. Вибирайте продукти, які містять у великих кількостях солі калію і магнію (тріску, палтус, капусту, насіння соняшнику, гарбуз і ін.) І вітаміни. Пийте менше кави і чаю. Їжте маленькими порціями. Великі порції їжі змушують шлунок забирати із загальної системи кровообігу велика кількість крові.
3
Однак, не сідайте і на жорсткі дієти, не голодує, не відмовляйтеся зовсім від м'яса. Серце від цього сильно постраждає, оскільки організм буде витягувати амінокислоти з власних м'язів, у тому числі і з серцевою. Пийте не менше 2 літрів води в день.
4
Кидайте курити. Куріння - найлютіший ворог серця і судин.
5
Приймайте вранці контрастний душ і 2-3 рази на місяць відвідуйте лазню. Ці водні процедури є одним з кращих способів для зміцнення слабких сусідів.
6
Займіться спортом з помірними фізичними навантаженнями. Лікарі стверджують, що щоденні вправи тривалістю не менше 15 хвилин є відмінною профілактикою захворювань серця і судин. Ні в якому разі не перевтомлюйтеся, оскільки це негативним чином позначиться в першу чергу на роботі вашої серцевого м'яза. Зміцнити серце і судини допоможуть біг підтюпцем, ходьба, йога і плавання. Порадьтеся з лікарем або інструктором, яким саме видом спорту вам буде корисно зайнятися.
7
Не користуйтесь транспортом, якщо можете подолати відстань пішки. Забудьте про ліфт. В обідню перерву обов'язково виходите на прогулянку. Якнайбільше рухайтеся як на роботі, так і вдома.
8
Не забувайте про повноцінний відпочинок і 8-годинному сні.