Як покрити емаллю ванну.

З часом емаль ванни покривається тріщинами, жовтіє, на ній утворюються відколи. Метал, що не захищений емаллю , може проржавіти. І тоді власник ванни виявляється перед вибором: поміняти її або спробувати відреставрувати.
Вам знадобиться
  • - абразивний камінь або жорстка щітка
  • - емаль
  • - розпилювач, валик або кисть
Інструкція
1
Заміна ванни - підприємство дуже витратне, як по трудомісткості, так і по грошах. Не дивно, що на нього йдуть в самому крайньому випадку. Найчастіше власник приймає рішення покрити емаллю ванну. Як же це зробити, щоб реставрація стала якісною і довговічною?
2
Внутрішню поверхню ванни необхідно ретельно, сантиметр за сантиметром, зачистити щіткою і абразивним каменем із застосуванням чи миючого порошку, або спеціального засобу, яке іноді продається в комплекті з емаллю . Після очистки обполосніть ванну водою.
3
Далі слід згладити нерівності внутрішньої поверхні ванни, зачистити плями іржі і знежирити за допомогою чистячих засобів, що не містять хлору.
4
Заповнити ванну гарячою водою хвилин на 10-15, потім ванну ретельно протерти і висушити. Її поверхня повинна бути гладкою, рівною і матовою.
5
Наносити емаль на поверхню ванни можна розпилювачем, пензлем або валиком. На перший погляд, здається, що застосування розпилювача дасть кращий результат, однак при невмілому використанні пульверизатора на поверхні ванни залишаються патьоки й нерівності, а в підсумку емаль триматиметься погано і недовго. Застосування валика теж загрожує неприємностями: можливо, покриття ляже не надто рівно, а на шорсткою поверхні ванни залишаться катишки. Найзручніший інструмент для того, щоб покрити емаллю ванну - кисть із натурального волосся.
6
При виборі емалі зверніть увагу на колір затверджувача. Темно-коричневий і темно-червоний колір цього компонента можуть додати неприємний жовтий відтінок вашій ванні.
7
Основу і затверджувач слід змішувати, точно слідуючи інструкціям виготівника. Готову емаль наносите дуже акуратно, щоб уникнути утворення патьоків і міхурів - від якості вашої роботи залежатиме міцність покриття. На перший шар піде приблизно половина готової емалі. Другий шар нанесіть через 10-15 хвилин.
8
Користуватися ванною можна буде через 7 днів.