Як влаштувати альпійську гірку.

Створення альпійської гірки на своїй садовій ділянці - захоплююче заняття. Воно чимось нагадує створення бонсай. Ретельна підготовка визначає ефектність гірки надалі. Так як альпійські рослини розростаються повільно, то повністю декоративний вигляд гірка придбає через один - два роки. І після цього вона буде вимагати мінімального догляду
Вам знадобиться
  • Крупний пісок
  • Щебінь, бита цегла
  • Великі декоративні камені
  • Грунт
  • Дрібний гравій
  • Системні гербіциди
  • Хвойні рослини
  • Альпійські рослини
Інструкція
1
Вибір местаАльпійская гірка повинна добре проглядатися з різних сторін. Крім того, альпійські рослини воліють сонячне, піднесене місце. Якщо у вашому саду є схил, незручний для обробки газонокосаркою або для пристрою партерних клумб - розбийте в цьому місці альпінарій. Це дозволить вам витратити менше зусиль, ніж пристрій альпінарію з нуля на рівному місці.
2
Підготовка «подушки» .Для альпінарію дуже важливо правильно сформований фундамент, так звана «подушка». Якщо не зробити хороший фундамент, під час сильного дощу ваша гірка може просто-напросто роз'їхатися під власною вагою. Фундамент одночасно служитиме дренажем, адже альпійські рослини не терплять застою вологи у коренів. Спочатку зніміть шар родючого грунту на глибину 15-20 см. Відкладіть його вбік для подальшого використання. Насипте шар крупного річкового піску шаром 5 см. Тепер можна починати створювати рельєф гірки. Для цього використовуйте великий щебінь, бита цегла, бутовий камінь. Не захоплюйтеся створенням крутих гірських рельєфів. Для створення альпінарію цілком достатньо зробити схил під кутом 15-20 градусів.
3
Схили і камніПлодородную грунт, зняту з місця розташування майбутньої гірки, ретельно розберіть. Видаліть великі корені, залишки рослин, сміття. Додайте дрібний гравій і починайте формувати на схилах тераси, де ви будете висаджувати рослини. При створенні гірки передбачте можливість доступу до всіх рослинам. Встановлюйте великі камені так, щоб була можливість використовувати їх як щаблів. Використовуйте в альпінарії однотипні камені масою до 10 кг. Для більшого ефекту прикопайте їх на дві третини, орієнтуючи борозни і тріщини в одному напрямку, що створить враження природної осипи. Обробіть всю грунт системним гербіцидом і залиште гірку осідати протягом декількох тижнів.
4
Висадка хвойних растенійРазнообразьте альпінарій вертикальними хвойними рослинами. Не захоплюйтеся їх кількістю. Для гірки площею до 5 квадратних метрів достатньо двох-трьох рослин різних за габитусу. Наприклад, вертикальне - шаровидне - стелющееся. Всі рослини повинні бути карликової форми. Найкращим часом для висадки хвойних рослин є кінець вересня - жовтень.
5
Висадка многолетніков.После того, як грунт на гірці добре осел, а хвойні рослини прижилися, можна висаджувати альпійські рослини. Їм потрібні сонячне місце, хороший дренаж і не обов'язково багата грунт. На заздалегідь підготовлені тераси укладіть шар родючої землі, змішаної з крупним піском. Дуже велике значення має правильний підбір рослини. Створення альпійської гірки в своєму саду - це насамперед спроба відтворити природний ландшафт. Вам потрібні швидко приживаються, але повільно зростаючі види. Обов'язково мульчируйте грунт під посадками. Мульча зберігає вологу в посуху, глушить бур'яни і красиво виглядає.
Корисна порада
Тераса на альпійській гірці це невеликий рівну ділянку, на якому висаджені рослини. Тераси зазвичай розташовуються різнорівневої та розділені між собою великими каменями або посадками хвойних рослин, що створює ефект естественности.Рекомендуемые для альпінарію рослини: айстра альпійська, бурачок скельний, гвоздика травянка, чебрець повзучий, иберис, моховинками, обрієта, мильнянка, ясколка, вереси, лаванда узколистная, карликові нарциси, тюльпани Кауфмана, карликові іриси, костриця, ялівець козацький, ялівець звичайний Сompressa, ялівець лускатий Blue Star, сосна гірська Dwarf.