Як зшити плаття з трикотажу. Яке плаття пошити з трикотажу.

Трикотаж - зручний, м'який та універсальний матеріал, з якого можна шити не тільки білизну та спортивні костюми, а й сукні - як повсякденні, так і ошатні, в яких можна сміливо приходити на офіційне заходи та світську вечірку. Трикотажна сукня неважко зшити самостійно, і воно може стати найзручнішим предметом вашого гардеробу. Існує маса моделей суконь, які можна зшити з трикотажу, і вам варто вибрати найбільш підходящу модель, а потім і відповідну тканину, у відповідності зі своєю фігурою і типом зовнішності.
Інструкція
1
Для вечірнього плаття підберіть струмує, тонкий і гладкий трикотаж. Таку тканину можна красиво драпірувати, збирати в складки і волани. Якщо ж ви шиєте плаття для повсякденного носіння, вибирайте натуральний трикотаж - легкий і не дуже обтягуючий.
2
У технології пошиття трикотажних виробів, на відміну від пошиття інших тканин, є ряд тонкощів, які варто враховувати. Вам буде потрібно не тільки швейна машинка, але і оверлок, а також ножиці, голка, кравецькі крейда, праска і прасувальна дошка, та інші інструменти, що допомагають в кроєння та шиття.
3
Встановіть в швейну машинку спеціальну голку для трикотажу. Такі голки мають закруглений кінчик, а іноді вони бувають подвійними. Для шиття виберіть гладкі і еластичні нитки з поліефіру або нейлону.
4
Найкраще, якщо ваша машинка здатна шити не тільки звичайними, а й трикотажними швами; в іншому випадку, вам доведеться шити виріб на оверлок, який сам по собі створює еластичну строчку.
5
На звичайної швейній машинці ви можете сміливо шити плаття, якщо у функціях машинки є зигзагоподібний шов.
6
Підібравши відповідний для сукні трикотаж, заздалегідь спробуйте прошити його, підбираючи різні режими натягу нитки в машинці, і вибираючи шов. Строчка повинна вийти еластичною - в іншому випадку, нитки порвуться при спробі розтягнути тканину.
7
Переносите викрійку сукні на виворітну сторону трикотажної тканини Кравецьким дрібному або шматочком сухого мила. З усіх боків зробіть однакові припуски на шви по 1,5 см. Шви акуратно розправляйте вручну і відпарюєте праскою, і, поки шов не встиг охолонути, притисніть його чимось плоским.