Як видалити старі дерева. Як прибрати непотрібне дерево.

Викорчувати старе, засохле або просто не до місця зростаюче дерево на ділянці, не так просто як здається. Особливо важко корчувати високі дерева і великі пні. Можна звалити дерево цілком, підрубавши йому коріння. Однак для облагороджених ділянок це не годиться, особливо якщо є ймовірність зламати паркан або потрібні насадження. Інший варіант - запастися терпінням, необхідним інструментом і по шматочку розібрати непотрібне дерево.
Вам знадобиться
  • Лопата, лебідка, сокира, пила, лом, мотузка, драбина, робочі рукавички або рукавиці.
Інструкція
1
Підставте драбину до дерева. Починайте пиляти бічні гілки з верхівки дерева. Віднесіть все обрізані гілки від стовбура, щоб вони не заважали ходити. Їх можна пустити на віники для лазні або на багаття для золи. В господарстві все знадобиться.
2
При роботі з прибирання непотрібного дерева обов'язково візьміть помічника. Поодинці справитися буде складніше і довше. Обв'яжіть стовбур мотузкою. Починаючи зверху, відпилюйте по невеликому шматку. Помічник у цей час може мотузкою підтягнути дерево в потрібну сторону. Тоді ви будете впевнені, що не зламаєте паркан або поруч зростаючі потрібні посадки.
3
Чи не випилюють дерево до землі, залиште високий пень. Чим дерево старше і товщі, тим вище залишайте пень. Обкопали навколо стовбура канавку і перерубати коріння по періметру.Еслі є можливість, витягуйте залишився пень лебідкою. Якщо зачепити нема за що і розвернутися ніде, високий пень потрібно розгойдати. При розгойдуванні добре оголюються коріння.
4
Якщо площа розчищається для городу, доведеться перекапать весь периметр по кроні колишнього дерева. Саме на таку відстань розповсюджуються коріння дерев. Якщо не перекопувати, коріння перегніют самі за рік-два.
Зверніть увагу
Трудноудаляемие пні можна просвердлити, засипати туди селітру і закрити плівкою від дощів. Через рік пень сам розвалиться на труху.
Корисна порада
Пам'ятайте, у яблуні, сосни потужний стрижневий корінь йде вниз перпендикулярно. Його дуже важко перерубати.