Як зшити жорсткий ламбрекен. жорсткий ламбрекен шити.

Дизайн штор грає важливу роль в загальному интерьерном образі кімнати - саме тому при оформленні інтер'єрів стільки уваги приділяється оформленню вікон та пошиву красивих і незвичайних портьєр, відповідних за стилем до меблів і колірної гамі кімнати. Прикрасити ваші портьєри може красивий жорсткий ламбрекен , який шиється з тієї ж тканини, з якої зшиті самі штори, але виконується на жорсткій основі. Виготовити такий ламбрекен , що закриває карниз, ви зможете власними руками, якщо наберетеся терпіння, і потім ви можете прикрасити його люверсами, стрічками, шнурами, китицями та іншими декоративними прикрасами.
Інструкція
1
Для початку зробіть викрійку ламбрекен а - накресліть його силует на щільному картоні. Верхній край ламбрекен а повинен бути прямим, як і бічні сторони, а нижній край ви можете оформити так, як підкаже фантазія, викреслюючи найрізноманітніші плавні форми.
2
На заготовку накладіть портьєрні тканини і зріжте зайве, залишивши 5-6 см на подгибку. По всьому периметру тканину проколіть шпильками і прострочіть в 1 мм від краю. На фігурних краях зробіть надсечкі, а потім виверніть майбутній ламбрекен на лицьову сторону.
3
Помістіть виріб лицьовою стороною вгору, розташувавши до себе верхнім краєм. Натягніть на себе подклад і приколіть його шпильками, а потім приколіть липучку м'якою стороною. Жорстка сторона липучки згодом буде приклеєна до карнизу. Прострочіть липучку і зріжте тканину по її краю. Загорніть липучку навиворіт, проколіть шпильками, і повторіть строчку.
4
Також ви можете зшити ламбрекен «навиворіт». Обмітайте край тканини, оформляючи верхній край ламбрекен а. Загніть його навиворіт і приклейте до карнизу.
5
Прикрасити і урізноманітнити ламбрекен ви зможете, з'єднавши в його оформленні дві і більше тканини з різною фактурою, оформляючи з'єднання тканин косою Бейко. В цьому випадку попередньо зробіть викрійку на кальці.
6
Кальку перенесіть на клейовий дублерин, а потім розмітьте деталі і виріжте їх по черзі, приклеюючи до дублерин праскою. Верхні зрізи деталей обробіть термо-павутинкою. Межі між деталями обшийте косою Бейко - розгорніть її, зріжте один край і накладіть на нижній край деталі.
7
Прострочіть бейку акуратно, намагаючись робити зріз деталі невидимим з лицьового боку. Відверніть край косою бейки і загорніть за підвернений край зрізаний край. Потім прострочіть бейку.
8
Таким же методом ви можете не тільки з'єднувати Бейко деталі ламбрекен а, а й цілком обшивати його нижній край.