Як зшити халатик.

Зручний домашній халат є практично у кожної жінки - він дозволяє відпочити від повсякденного напруги і стресу, отримати задоволення від домашньої обстановки і розслабитися. Для повноцінного домашнього відпочинку немає нічого кращого, ніж теплий і м'який халат, і при бажанні ви можете зшити його власними руками з махрової або шовкової тканини.
Інструкція
1
Для того щоб халат не заважав вам займатися домашніми справами, і мав зручний крій, скористайтеся найпростішою схемою крою сукні, яку ви візьмете за основу викрійки халата.
2
Так як переднє полотнище сукні, як правило, має цільну структуру, а халат шиється з двома поличками, заорювали один на одного, доопрацювати викрійку - передню деталь викрійки сукні розріжте вертикально навпіл, а потім додайте по 10-15 см з кожного боку, щоб у вас був запас тканини для запаху.
3
У нижній частині викрійки додайте 12-17 см до подолу, щоб поли халата не розходилися при ходьбі. На бічних зрізах також додайте 4-6 см для зручності. Потім додайте стільки ж додаткової тканини в області спинки.
4
Таким чином, видозмінити всю викрійку сукні, і починайте шити халат, викладаючи викрійку на махрову або бавовняну тканину. Також ви можете зшити ошатний шовковий халат, який можна надягати на нічну сорочку, радуючи погляд чоловіка в ранковий або вечірній час.
5
Вирізавши всі деталі викрійки з тканини, з урахуванням задуманих додавань і припусків, зшийте їх разом, прострочіть бокові шви, потім ушийте в пройми рукава і обробіть зрізи.
6
Сшейте разом бокові шви рукавів і плечові шви. Не забудьте про пояс - окремо розкроїте пояс, пришийте для нього на халаті петельки в області талії, або пришити до халату гудзики.
7
При бажанні додатково викроїте для халата м'який і просторий капюшон, кути якого зшиваються разом, а нижній край притачивают до горловини. Зробити халат ще зручнішою домашньої одягом можна, викроївши і пришивши до нього два містких кишені.
Як відомо, для різного місця і часу існує своя особлива форма одягу. Але вдома багато хто воліє знімати з себе стягуючі піджаки і блузи і одягатися в м'який пухнастий або ж гладкий і атласний домашній халат . Як зшити такий халат самому?
Інструкція
1
Продумайте модель. Може, ви хочете довгий банний халат з капюшоном, або ж вам більше подобаються прохолодні легкі халат ики в пол? Чи потрібні вам на ньому кишені? І якщо так, то які і на скільки великі? Визначившись з тим, що ви хочете на себе надіти, можна приступати до подальшого кроку.
2
Відвідайте магазин чи ательє і придбайте там все необхідне. Вам потрібно купити тканину, нитки під її колір, якщо плануються гудзики - то і їх. Так само вам необхідна калька для викрійки, метр і крейда або олівець. Ну і ножиці.
3
Зніміть з себе мірки. Пам'ятайте, що халат завжди повинен бути вільним, адже в ньому ви будете розслабленим і відпочиваючим. Тому сміливо додавайте до ваших показниками по одному або двом сантиметрам. Вам потрібно обміряти обхват вашої шиї, плеча, грудей, талії і стегон. Також виміряйте довжину плеча, довжину спини, довжину планованого рукава і довжину майбутнього виробу.
4
За знятим мірками побудуйте викрійку. Пам'ятайте, що лінія стегон знаходиться на відстані від талії рівному половині довжини спини. Так само пам'ятайте, що низ вироби трохи закруглений. Плавними лініями скосите викрійку від центру в самому низу на тридцять градусів. Окремо викроїте з двох половинок капюшон, якщо він планується. Враховуйте при цьому довжину запаху.
5
Перенесіть викрійку з кальки на тканину. Не забудьте про напрям часткової нитки, малюнок тканини та її сипкість. Зробіть запах спереду в розмірі 10 сантиметрів до кожної половинці. Залиште припуски на шви в розмірі декількох сантиметрів. Краю можна обробити оверлоком, а можна підшити. З двох прямих смуг розкроїте широкий пояс.
6
Сшейте виріб. Пам'ятайте, що краще шити відпрасовану річ і шви необхідно запрасовують. Спочатку пришийте кишені, якщо вони передбачені. Далі з'єднайте лінії плеча. Потім пришийте рукава і капюшон. Після зшийте бокові шви. Потім обробіть краю запаху, зробіть вирізи під гудзики. У самому кінці обробіть зрізи низу на самому виробі і на рукавах. Пояс шиється з вивороту. Його половинки зшиваються по двох довгих і однієї короткої сторони, і за допомогою лінійки або олівця пояс вивертається особою назовні і тільки після цього зшивається до кінця.