Як дізнатися, чи вистачає дитині молока.

Дізнатися, чи вистачає дитині молока, дуже просто. Про це вам можуть повідомити кілька ознак з поведінки і життєдіяльності малюка. Однак, пам'ятайте про те, що ці ознаки дають повну і достовірну інформацію лише в тому випадку, якщо дитина знаходиться виключно на грудному годуванні.
Інструкція
1
Щотижня зважуйте малюка. Дитина, що не випробовує недоліку в молоці, додає у вазі 125-500 г за тиждень. Якщо його вага не росте - це є ознакою того, що він не доїдає, і серйозним приводом для неспокою про його здоров'я та розвиток.
2
На час перевірки відмовтеся від одноразових підгузників. Вам необхідно дізнатися, як часто пісяє ваш малюк, а підгузники стежити за цим не дають. Здорова дитина, яка отримує достатню кількість грудного молока, пісяє близько десяти разів на добу. Сеча повинна бути прозорою, світлою і не мати запаху.
3
Простежте, який стілець немовляти, який так само допоможе вам дізнатися, чи вистачає йому молока. Відразу після народження його стілець має темний колір, який згодом при отриманні молока світлішає і переходить до світлого, жовтого. Грудної дитина повинна опорожняться не менше 3-4 разів за добу. Ця кількість приблизно через 2 місяці зійде до 1 разу на день.
4
Зверніть увагу на те, як новонароджений ссе груди. Важливою ознакою є довжина паузи між смоктальними рухами. Під час цієї паузи малюк ковтає молоко, а тому, чим вона довше - тим більше молока дитина отримує.
5
Пам'ятайте про те, що тільки перераховані вище ознаки повною мірою свідчать про те, чи вистачає маляті молока. Не піддавайтеся паніці, якщо молоко з грудей не підтікає, або не наповнюю. Це лише означає, що ваш організм пристосувався до потреб вашої дитини, і не виробляє молока понад цю норму.
6
Пам'ятайте про те, що крик дитини не свідчить про те, що він голодний. Для цього є маса інших причин - йому може бути мокро, жарко, може боліти животик і т.д.
7
Не вимагайте від свого чада, щоб він спав всю ніч. Грудні діти потребують нічному годуванні, особливо в період від 3 годин і до 8 години ранку.