Як читати по-французьки. Як правильно читати з французького.

Вивчення будь-якої мови починається з фонетики - справи, на перший погляд, нудного, але абсолютно необхідного. Однак сучасні підручники та інтернет-ресурси дозволяють перетворити цей початковий етап в захоплююче заняття. Та й варто витратити всього кілька днів, і результат буде на обличчя.
Вам знадобиться
  • Підручник для початківців (найкраще з аудіоматеріалами), корисні ресурси з інтернету з фонетичними правилами французької мови.
Інструкція
1
Насамперед потрібно навчитися правильно читати французький алфавіт. Він складається всього з 26 букв (на сім букв менше, ніж в російській мові!). Попросіть родичів або друзів влаштувати вам диктант, тоді дуже скоро ви вивчите, що «ес» - це «s», а «се» - це «c».
2
Потім вам треба міцно-міцно запам'ятати, що у французькій мові наголос завжди падає на останній склад. І вже можна приступати до перших вправам на читання.
3
Але все не так просто, як здається на перший погляд. Над багатьма голосними у французькій мові ставляться спеціальні значки: дві рисочки, схожі на наголоси, спрямовані в різні сторони, і «будиночок». Це Акса, вони позначають різні типи звуків: відкриті та закриті. Спробуйте вимовити букву «е», широко відкривши рот, а потім її ж, майже не розмикаючи губ. Відчуваєте різницю?
4
Тепер потрібно перейти до заучування різних буквосполучень і носових. «Ch» - «ш», «eau» - «о», «ou» - «у» і ще кілька різних варіантів. Натомість жодних винятків із правил, один раз запам'ятати і все. А носові, всілякі «in», «am», «om», говорите так, як ніби ви застуджені - в ніс.
5
Останнє зусилля - навчитися «зв'язуванню» слів у реченнях. У певних випадках одне слово перетікає в інше і, на перший погляд, вони звучать як єдине ціле. Найчастіше саме цей етап дається учням з найбільшим працею, вони просто-напросто забувають робити зв'язки, і тоді такий текучий і плавний французьку мову перетворюється в рваний набір складів. Пам'ятайте про це правило завжди, і ваш французький звучатиме, як справжня музика!
Корисна порада
Правильного вимови домогтися за підручником без сторонньої допомоги майже неможливо. Зайдіть на безкоштовний фонетичний сайт і послухайте, як букви і слова вимовляють справжні французи.