Як читати людину по його жестах.

Згідно деяким гіпотезам, мова жестів - набагато більш древній спосіб спілкування, ніж слова. Ми і сьогодні користуємося їм у повсякденному житті, причому дуже часто самі того не помічаючи. Між тим, психологи запевняють: підсвідомо ми сприймаємо краще саме ту інформацію, яку передаємо один одному жестами . Не дивно, що ті, хто знає цей невербальна мова, можуть з порога «прочитати» незнайомого людини, встановити з ним візуальний контакт і навіть дати йому зрозуміти, що від нього хочуть.
Інструкція
1
Якщо ви хочете зрозуміти, які емоції відчуває людина в даний момент, уважно подивіться на його обличчя. Навіть якщо він контролює себе, деякі зміни в міміці ви зможете помітити. Наприклад, при гніві ніздрі трохи розширюються і крила носа неначе піднімають вгору, очі блищать, щоки червоніють, брови злегка згинаються. Якщо людина страждає, жива міміка йому не дається, особа начебто коченеет. Очі при цьому втрачають свій блиск. А ось той, хто радіє, навпаки, розслабляє особа, на лобі в нього утворюються поперечні зморшки, очі іскряться, і навколо них промінчиками розбігаються зморшки.
2
Коли людина бреше або засекречує правду, він може видати себе мимоволі жестами , а також мімікою. Автоматично брехун відводить очі, намагаючись якомога рідше зустрічатися поглядом із співрозмовником. Він моргає і сглативает частіше, іноді мимоволі облизує губи або чіпає ніс рукою. На щоках проступає рум'янець, на чолі може з'явитися вкривається потом, якщо брехня серйозна. Збентежити людини в такому стані досить просто: потрібно пильно на нього дивитися протягом декількох секунд, немов даючи зрозуміти, що ви знаєте правду.
3
Як і очі, долоні теж вважаються «дзеркалом душі», по них можна зрозуміти почуття людини і його ставлення до вас. Якщо людина простягає вам відкриту долоню, це означає, що він вам повністю довіряє. Якщо ж його долоні судорожно стиснуті в кулаки або засунуті в кишені, швидше за все, людина засмучена, в гніві або щось приховує.
4
Особливий вид жестів - ті, що підсвідомо спрямовані на прояв сексуального інтересу до протилежної статі. Як правило, люди дивляться скоса і трохи вгору на тих, хто їм подобається. Жінки починають крадькома поправляти зачіску або смикати сережку у вусі, чоловіки перевіряють, чи на місці краватку. Машинально зацікавлені один в одному партнери намагаються наблизитися один до одного, проникаючи в так звану інтимну зону спілкування (від 15 до 50 см до особи). Курці ж до всього починають випускати дим від сигарети вертикально вгору (навпаки, якщо людина їм не подобається, вони крізь зуби здувають його вниз).
5
В діловому спілкуванні мову жестів також може сказати багато про що. Якщо на переговорах людина водить рукою по поверхні стола, він не впевнений у своєму рішенні, або воно йому не подобається. Якщо задирає підборіддя вперед - він готовий до бою. Руки за голову закидають ті, хто впевнений у собі. Не дивляться нижче лінії очей на співрозмовників лідери, які почуваються вільно в цій компанії.