Як організувати свою книжкову справу.

Хоча Росію досі називають найбільш читаючої країною, організація книжкової справи - не самий прибутковий бізнес. Однак нові книжкові магазини і раніше відкриваються. Щоб відкрити успішний книжковий магазин, важливо знайти незайняту нішу в книжковій справі.
Інструкція
1
Книги можна просто продавати, а можна організувати, наприклад, книжкове кафе. Такі заклади в Москві вже є, проте їх небагато. Клієнтура у них постійна: студенти та культурна молодь, а також люди середнього віку. В такому кафе можна просто почитати книгу за чашкою кави, купити книгу, а також послухати лекцію (проводяться і такі заходи) або побувати на зустрічі з письменником.
2
Важливо й те, які книги вам хочеться продавати. Стандартний книжковий магазин орієнтується на масового читача, а це значить, що чималу частину полиць займатимуть любовні романи, немудрі детективи та фантастика. Не всім хочеться відкривати стандартний магазин, тим більше що завжди є попит і на більш інтелектуальну літературу (особливо у великих містах). Від концепції магазина залежатиме місце його розташування: стандартний книжковий хороший і в спальному районі (якщо там немає іншого книжкового поблизу), а от "авторському" магазину з нестандартним асортиментом краще знаходитися в центрі міста.
3
Визначившись з ідеєю, можна починати продумувати саму організацію книжкового магазину або кафе. Для них потрібні: 1. реєстрація юридичної особи або фізичної як індивідуального предпрінімателя.2. офіс під магазин (хороший і недорогий варіант - підвал) .3. у випадку з кафе - ліцензії на роздрібну торгівлю продуктами харчування і алкоголем.4. реклама.5. сайт.6. домовленості з постачальниками (а також лекторами, письменниками і т.д.).
4
Власне, починати торгівлю книгами можна відразу після того, як у вас з'явиться приміщення і реєстрація. Однак рекламу вашого магазина або кафе краще дати заздалегідь. Нехай якомога більше потенційних клієнтів дізнається, що скоро в даному районі відкриється новий книжковий магазин. Реклама - справа витратна, проте краще витратитися хоча б на банери в Інтернеті і яскраву вивіску. Розкажіть про ваш книгарні якомога більшій кількості знайомих - нехай вони приходять самі і приводять друзів. Це будуть ваші перші клієнти. Чим більше їх буде, тим швидше справа почне приносити дохід.