Як збільшити розмір шрифту в браузері. Як збільшувати шрифт в internet explorer.

Оформлення інтернет-сайтів, включаючи розміри використовуваних шрифтів, проектується виходячи із середньостатистичних переваг веб-серферів. Іноді - з переваг веб-дизайнерів, але ніколи ніхто не питає особисто вашої думки на цей рахунок. Зате у вас є вибір - або погодитися з пропонованим оформленням, або скористатися можливостями сучасних браузерів і відкоригувати розміри на свій розсуд.
Інструкція
1
У браузері Internet Explorer є можливість вибрати один з п'яти попередньо розмірів шрифтів на сторінці. Щоб зробити це, треба в меню, в розділі «Вид», навести покажчик миші на пункт «Розмір шрифта» - це дія відкриє список з п'яти пунктів. Однак такий метод подіє тільки на ті тексти в сторінці, розмір шрифта яких не зазначено автором в її розмітці в явному вигляді. Альтернативний варіант - збільшити всі елементи сторінки відразу, включаючи і шрифти. Це можна робити, натискаючи поєднання клавіш CTRL і «Плюс» або «Мінус», або прокручуючи коліщатко миші, утримуючи клавішу CTRL. Правда при цьому пропорційність зміни розмірів різних елементів дотримується в цьому браузері тільки до деякої межі.
2
Браузер Opera набагато краще, ніж Internet Explorer справляється з масштабуванням сторінки. Тут це теж можна робити натисканням клавіш CTRL і «Плюс»/«Мінус», або прокруткою коліщатка миші, утримуючи клавішу CTRL. Кожен крок збільшує або зменшує розмір на 10%. Це ж можна робити і перейшовши в меню браузера, в секцію «Сторінка», а в ній в розділ «Масштаб» .В Opera є можливість задати використання своїх власних таблиць стилів з потрібними вам розмірами шрифтів. В цьому випадку браузер буде ігнорувати установки розмірів, задані в коді сторінки, замінюючи їх на зазначені вами. Щоб дістатися до настройки використання стилів, вам потрібно натиснути клавіші CTRL + F12, перейти на вкладку «Розширені», потім в розділ «Вміст» і натиснути кнопку «Налаштувати стилі».
3
В меню Mozilla Firefox теж є розділ «Вид», а в ньому підрозділ «Масштаб», де можна змінювати розмір всіх елементів сторінки. Тут же можна поставити відмітку у пункту "Тільки текст» - тоді масштабироваться будуть тільки розміри шрифтів, залишаючи без змін інші елементи. Ця установка буде діяти і при зміні розмірів натисканням клавіш CTRL і «Плюс»/«Мінус» та при прокручуванні коліщатка миші, утримуючи CTRL.
4
В браузері Google Chrome масштабування сторінки винесено безпосередньо в меню. Натискання піктограми з зображенням гайкового ключа в правому верхньому куті вікна відкриває це меню і розмір елементів сторінки можна міняти, клацаючи значки плюс або мінус поруч з написом «Масштаб». Але й натискання клавіш CTRL і «Плюс»/«Мінус» тут теж працює, як і прокрутка коліщатка миші, утримуючи клавішу CTRL.Здесь є також і розширені настройки шрифтів. Щоб відкрити їх в тому ж головному меню, виберіть пункт «Параметри», а потім перейдіть на вкладку «Розширені». Там в секції «Веб-вміст» є випадають списки для вибору розмірів шрифтів і масштабу сторінок. Крім них є кнопка з написом «Налаштувати шрифти», що відкриває закладку з опціями настройки розмірів шрифтів двох типів і мінімально допустимого розміру.
5
В браузері Safari, якщо відкрити розділ меню «Вид», то можна міняти масштаб, клацаючи пункти «Збільшити масштаб» і «Зменшити масштаб». Опція «Змінити тільки масштаб тексту» дозволяє міняти розмір шрифта без масштабування інших елементів сторінки. Крім того, якщо в розділі «Правка» клацнути пункт "Налаштування", а потім у вікні налаштувань перейти на вкладку «Додатки», то можна буде вказати мінімально допустимий розмір шрифтів страніци.Масштабірованіе за допомогою поєднання клавіш CTRL і «Плюс»/«Мінус »тут теж діє, як і за допомогою коліщатка миші, утримуючи клавішу CTRL.
Зменшення розміру шрифту в браузері можливо кількома способами. Техніка виконання цієї операції залежить від браузера і його функціональних особливостей.
Інструкція
1
Змініть шрифт, використовуючи масштабування. Цей варіант є найпростішим з усіх можливих. Крім шрифта зменшиться розмір всієї сторінки. Для того щоб зменшити шрифт натисніть клавіші Ctrl + «Коліщатко миші вниз». Прокрутка коліщатком в цьому випадку відповідатиме за масштабування сторінки. Альтернативним способом можна виконати масштабування через розділ «Вид» головного меню браузера. Цей спосіб працює у всіх браузерах.
2
Змініть шрифт, використовуючи опцію настройки шрифтів браузера.Еслі у вас Google Chrome, то виберіть в головному меню пункт «Параметри - Розширені". Потім перейдіть в розділ «Веб-вміст - Налаштувати шрифти». Задайте потрібний розмір і тип шріфта.Еслі у вас Mozilla Firefox, то перейдіть в розділ головного меню «Вид» - «Розмір шрифта» - «Зменшити» .Якщо у вас Opera, то зайдіть на вкладку «Інструменти», перейдіть в меню «Налаштування »до вкладки« Веб-сторінка ». На цій панелі вкажіть майбутній розмір шріфта.Еслі у вас Internet Explorer, то клікніть по кнопці «Сторінка», виберіть «Розмір шрифта» і вкажіть необхідний розмір.
3
Спробуйте зменшити дозвіл екрану, т.к. це може бути істотною причиною невеликого розміру шрифту. Викличте контекстне меню на порожньому місці робочого столу. Перейдіть на вкладку "Параметри" і виставити дозвіл на декілька більша, ніж було до цього. Застосуйте зміни і зайдіть в браузер.
Зверніть увагу
Більшість сайтів в мережі інтернет адаптовано під певний розмір шрифту і примусово зменшувати його не варто. Це може порушити якість користувальницького інтерфейсу і графічну його складову. Дрібний шрифт, як правило, невдало згладжується, що може викликати додаткові проблеми при його прочитанні. В ідеалі не потрібно чіпати шрифти сайту, а досить спробувати змінити дозвіл екрана.