Як подовжити штору. подовжити штору атласними стрічками.

Уявіть собі, що ви переїхали в нову квартиру і привезли з собою улюблені штори. Або купили портьєрні тканини, не розрахувавши розмір віконного прорізу. Якщо фіранка коротковата, не турбуйтеся - можна подовжити штори так, що вони абсолютно перетворяться і внесуть нові акценти в інтер'єр кімнати.
Вам знадобиться
  • Матеріал для шиття петель
  • Кравецький метр
  • Олівець
  • Ножиці
  • Тканина для ламбрекену і підкладки
  • Папір
  • Праска
  • комбінують портьерная тканина
  • Швейна машина і нитки
Інструкція
1
Пришийте до штори ткані петлі, які потім ви надягнете на круглий карниз. Так можна збільшити довжину фіранки сантиметрів на 10. Петлі шийте цільними, на ґудзиках або у вигляді невигадливих зав'язок-бантиків. Останній варіант цілком впишеться в куточок молодої дівчини або ж у дитячу. Якщо у вас залишився невеликий відріз основний портьерной тканини, викроїте петлі з нього. Підберіть в єдиному стилі гудзики або обтягніть їх цієї ж тканиною. При необхідності купіть відповідний по стилю матеріал і зробіть з нього і петлі, і окантовку. Приміром, використовуйте бейку з актуальним в сучасному інтер'єрі геометричним малюнком.
2
Прикладіть штору до карнизу і розрахуйте потрібну довжину петлі. Для цього стрічечку з тканини перекиньте через карниз і прикладіть до завіски. Додайте 1,5 см на припуски для швів. Якщо робите застібки, потрібно ще залишити додаткових 4-5 см; для зав'язок сформуйте пробний вузол і зробіть викрійку на свій смак. Готові петлі для штор зазвичай мають близько 3-4 см ширини (не включаючи припуски на подгибку). Вважається, що правильно подовжити штори за допомогою петель потрібно так, щоб не було видно верху віконного прорізу.
3
Треба збільшити розмір петель, якщо бажаєте зробити штору довша. Щоб заховати від огляду вікно, спробуйте повісити зверху ламбрекен. Таку витончену драпіровку цілком можна осилити своїми руками. Купіть щільну, але легку тканину для ламбрекену і підкладковий матеріал. Виміряйте довжину гардини і висоту вікна. Зробіть шаблон драпірування в натуральну величину. Прикріпіть його до карнизу, відмірявши центр вікна. Зробіть викрійку ламбрекену і підкладки. Припуски на шви залишайте 1,5 см. Зшийте ламбрекен з підкладкою, поклавши деталі виворотом вгору. Залиште незакриту частину. Пропрасуйте шви і виверніть готову драпіровку наявності.
4
Пришийте відріз потрібної довжини по низу штори. При подовженні завіси цим способом ваша задача - виконати роботу акуратно і зі смаком, щоб виріб не виглядало клаптевим. Ретельно підберіть за фактурою і кольором комбінує матеріал. Щоб додати дизайну вікна завершеність, зробіть окантовку з цієї ж тканини. Якщо дозволяє загальний стиль оформлення кімнати, низ штори можна виконати у вигляді кокетливих воланів. Проявіть фантазію - наприклад, прикрасьте фіранку аплікацією в єдиному стилі з шпалерами і оформите широкий кант внизу завіси цього ж кольору.