Як зробити растрове зображення.

растрових називається зображення , адаптоване для комп'ютерної графіки і складається з окремих точок або растрів. На даний момент це найпоширеніший вид графіки. Основні формати: *.gif", * .jpeg, * .png", * .bmp, * .tiff, * raw.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат або сканнер
  • Програма, що працює з растровими зображеннями
Інструкція
1
Намалюйте картинку або виберіть фотознімок. Відскануйте зображення , сфотографуйте його, тобто тим чи іншим способом переведіть в цифровий формат. Імпортуйте картинку в обраний вами графічний редактор. Поступово збільшуючи масштаб перегляду, зверніть увагу, що зображення поступово розпадається на окремі квадратики, кожен з яких зафарбований своїм кольором. Ці квадрати називаються пікселями, або растрами, вони і є основа вашого зображення.
2
Проаналізуйте розмір файлу. Підберіть нажних вам колірну модель (RGB, CMYK) який допоможе правильно відображати передачу кольору. За допомогою редактора приберіть або додайте деталі, поправте кадр, різкість, колірну гамму. Підберіть дозвіл картинки (величина оптимального відображення на екрані). Дозвіл вимірюється в пікселях (растрах), тобто підрахунок йде за кількістю пікселів, які ваша картинка містить по горизонталі і вертикалі. Малим дозволом вважається розмір - до 500 пікселів по одному краю, середнім - до 1024 піскелей по краю, все інше вважається великою роздільною здатністю. Великі картинки «з'їдають» багато пам'яті і можуть довго завантажуватися в мережу.
3
Виберіть потрібний вам алгоритм стиснення і збережіть картинку. Для невеликих зображень і анімацій з двох-трьох кадрів, публікованих в мережі підходить *.gif", оптимальне співвідношення якості і стиснення файлу дає формат * .jpeg, для роботи з прозорими і напівпрозорими фонами, особливо в маленьких піксельних зображеннях використовують * .png". Ці формати в основному і використовуються в веб-дізайне.Формат * .bmp надає дуже гарна якість передачі кольору, але файли виходять великі за розміром, а формати * .tiff і * .raw, незважаючи на розмір получающегося файлу, дозволяють зберігати матрицю, отриману безпосередньо з цифрового апарату, передають найдрібніші відтінки кольору і широко використовуються в професійній фотографії і в поліграфії.
Зверніть увагу
Недоліком растрових зображень вважається неможливість їх масштабування без втрати якості вихідного файлу
Корисна порада
Для оптимальної роботи з растровим зображенням обов'язково дізнайтеся потрібний вам кінцевий формат (дозвіл, кількість точок на дюйм, розмір картинки).