Як укладати плитку на дерев'яну підлогу. Як стелити плитку на підлогу керамзит.

При проведенні ремонту в квартирі іноді потрібно укласти керамічну плитку на дерев'яну поверхню статі. Старий дерев'яний підлогу вимагає певної підготовки до укладання плитки.
Вам знадобиться
  • Пергаментна папір, гіпсоволокнисті лист або цементно-стружкова плита, керамзит, цемент, пісок, рідкий клей, монтажна піна, будівельний рівень, саморізи, шуруповерт
Інструкція
1
При укладанні плитки слід пам'ятати, що підстава, на яке вона поміщається, має бути міцним і жорстким. Для початку необхідно провести обстеження наявного дерев'яного покриття. Стару підлогу зазвичай складається з декількох шарів: саме покриття статі (лінолеум, паркет), підкладка (деревно-стружкова плита, фанера), чорнову підлогу (дошки, закріплені на лагах).
2
Якщо старі дерев'яні покриття поскрипують і місцями провалюються, видаліть старе покриття статі і підкладку. Огляньте чорнову підлогу і лаги. Якщо їх стан задовільний, можна залишити їх в якості основи.
3
Дошки чорнового статі знімаються за допомогою лапи. Лаги встановіть на підкладки і за допомогою будівельного рівня виставите горизонтально. Найкраще лаги і дошку обробити захисним просоченням. Дайте пропитке час для висихання.
4
Між лагами до їх верхнього рівня насипте невеликий керамзит. Кріпити дошки поперек лага слід двома саморізами в місцях зіткнення з лагами. Між дошками залиште зазори близько 3 мм.
5
Застелите дошки пергаментним папером, на яку прикріпіть нову підкладку. Для підкладки годиться гіпсоволокнисті лист або цементно-стружкова плита товщиною в 20 мм. Листи слід кріпити вразбежку саморізами по всьому периметру і по площині, крок між саморізами - близько 15-20 см.
6
Стики між новим підлогою і стіною заповніть монтажною піною. Тепер можна заґрунтувати підлогу і сміливо укладати на нього плитку .
7
Якщо дерев'яна підлога в поганому стані і умови дозволяють провести стяжку, то підійде інший варіант. Для цього стару підлогу демонтується до бетону, стики між перекриттям і стіною піддаються гідроізоляції (цементно-піщаною сумішшю і рідким клеєм).
8
За допомогою будівельного рівня по периметру приміщення відбивається горизонтальна лінія. Бетонна підлога грунтується. Потім цементно-піщаним розчином заливається стяжка. Після цього потрібно вичекати приблизно добу. Потім зачистите поверхню від сплив керамзиту, заґрунтуйте поверхню і залийте її розчином, розрівнюючи його рейкою. Роботи слід вести у напрямку до виходу.
9
Через три дні, після висихання, стяжка готова, на неї можна укладати плитку . Укладання плитки на підготовлені одним з наведених вище способів дерев'яні підлоги проводиться за звичайною технологією.