Як встановити банну піч. установка банної печі своїми руками.

Головний атрибут лазні або сауни - це, зрозуміло, піч . Піч створює унікальну атмосферу в парній, що дозволяє людині відпочити і розслабитися. Щоб добитися хорошого результату в банному справі, необхідно правильно встановити піч .
Інструкція
1
Для монтажу печі для лазні знадобляться спеціальні камені. В процесі топки такі камені піддаються нагріву без перегрівання самої парилки.
2
Конструкції сучасних банних печей різноманітні, але умовно їх можна розділити на періодичні і безперервні печі. Методи отримання пара в цих печах принципово різняться між собою. В періодичних печах спочатку нагрівають камені до можливої межі, після чого вже можна паритися, не нагріваючи піч далі. Безперервні же печі дозволяють паритися лише тоді, коли нагріваються камені.
3
При установці банних печей вимагається враховувати також спосіб нагріву. Залежно від цього способу лазні діляться на гарячі і холодні. Якщо парна, температура в якій забезпечується стінками печі, може перегрітися, то остудити таку парну може бути складно, оскільки буде потрібно охолодження гарячої печі (температура стінок може досягати ста градусів).
4
Встановивши піч з холодним принципом дії, ви можете нагрівати приміщення за рахунок особливих каналів, по яких в парну подається гаряче повітря з печі. Стінки печі в цьому процесі не беруть участь.
5
На сьогоднішній день особливим попитом користуються дров'яні печі для лазні. Такі печі вимагають професійної установки. При монтажі дров'яної печі потрібно враховувати витрату дров та суворі заходи протипожежної безпеки.
6
Багато воліють встановлювати електричні банні печі. Їх установка дозволяє зберегти екологію, вони простіше в експлуатації. Так звані електрокам'янки здатні працювати від звичайної електричної мережі.
7
Якщо дров'яна піч має відсік з камінням, нагрівають повітря і топку, де розміщуються дрова, то електрокам'янка обладнана лише нагрівальним елементом з каменями.
8
При установці дров'яних печей важливе дотримання всіх норм безпеки. Особливу увагу слід приділити димоходу, отводящему конденсат і шкідливі для здоров'я гази, включаючи чадний газ.
9
Залежно від конструкції лазні, числа приміщень в ній і від ваших уподобань, ви можете спланувати будь-яку піч або навіть додатковий камін. Оскільки технологія установки печі відрізняється своєю специфікою і може бути досить складна для домашнього умільця, доручати цю справу слід професіоналам. Це може коштувати грошей, але обернеться економією - вам не доведеться по кілька разів переробляти виготовлене своїми руками творіння, проклинаючи все навколо.