Як сплести кульку.

Шарик можна сплести зі звичайної прядив'яної мотузки або з ниток. Залежно від розміру кулька може бути невеликим прикрасою, яку знайде своє місце на полиці, або, виготовивши велику кулю, пристосуйте його під оригінальний абажур.
Вам знадобиться
  • - надувний гумовий кульку
  • - вазелін
  • - моток прядив'яної мотузки
  • - клей ПВА
  • - кисті
  • - голка
  • - акрилові фарби
  • - ракушки, бусинки, бісер
Інструкція
1
Подумайте, якого розміру виріб ви збираєтеся сплести. Купіть дитячі прості повітряні кульки, вони бувають маленькі і великі. Надійти кульку необхідного вам розміру і щільно зав'яжіть, щоб не виходило повітря.
2
Підготуйте стіл. Розстеліть на ньому старі газети або п/е плівку. Видавіть вазелін з тюбика на пальці. Рівномірно намажте всю поверхню кульки. Це потрібно, щоб нитки або пенька не прилипли до гуми.
3
Намотайте конопляну мотузку на кульку. Робіть так, немов змотувати моток ниток. Мотузку укладайте вразбивку на кульці, кілька оборотів по горизонталі, потім кілька оборотів по вертикалі. Мотузкові верстви розташовуються не впритул один до одного, повітряна кулька просвічує через що залишилися проміжки. Розподіліть рівномірно обороти пеньки по всьому об'єму кульки.
4
Промажьте клеєм ПВА мотузковий кульку. Пензликом рясно нанесіть клей, щоб ваша пенька вся їм просочилася. Зробіть ще кілька оборотів по повітряній кульці, знову просочіть пеньку клеєм. Коли ви побачите, що досягли бажаного результату, ваш кулька вже вийшов, то залиште його повністю просохнути.
5
Проколіть голкою повітряну кульку, що розташовується всередині вашого сплетеного кульки. Через проміжки між пеньком витягнете гумові шматки назовні. Робіть це обережно, не здавлюйте мотузки.
6
Пенькова мотузка сама по собі гарний фактурний матеріал, але якщо вам необхідно додати їй колір, то візьміть акрилові фарби і пензлик, розфарбуйте плетений шарік.После висихання фарби приклейте на поверхню кульки бусинки, черепашки або бісер
Корисна порада
Якщо ви плетете кульку з тонких ниток, то використовуйте клей ПВА в пластиковому тюбику. Всуньте нитку в голку і проколіть тюбик наскрізь. Тепер ви будете витягати вже підготовлену клейову нитку.