Як експортувати базу.

Зазвичай для переміщення баз даних MySQL з одного сервера на інший використовуються текстові файли з інструкціями SQL-коду. Для завантаження не надто маленького обсягу даних в офісні додатки теж використовують проміжні текстові файли. З операцією експорту легко справляється phpMyAdmin - додаток, призначений для адміністрування баз даних СУБД MySQL безпосередньо через браузер.
Інструкція
1
Якщо база даних розміщена на веб-сервері, то на першому кроці операції експортування вам треба знайти в панелі управління хостинг-провайдера розділ «Бази даних», а в ньому посилання на phpMyAdmin. Відкрийте програму і перейдіть в базу даних, яка містить таблиці, призначені до експортуванню. Вибір потрібної бази здійснюється в лівій панелі інтерфейсу додатку.
2
Вгорі правій панелі на сторінці потрібної бази даних розміщені посилання на різні операції - клацніть посилання з написом «Експорт».
3
На сторінці експортування настройки згруповані в кілька блоків. У блоці з заголовком «Експорт» виберіть всі потрібні вам таблиці - можна клацнути посилання «Виділити все» або відзначити тільки частина таблиць, клікаючи кожну цікаву для таблицю та утримуючи клавішу CTRL.
4
В цьому ж блоці налаштувань вкажіть формат збереження експортованих даних. Для подальшого завантаження бази на інший SQL-сервер нічого міняти не потрібно - за замовчуванням тут обраний формат SQL. А для завантаження даних в яке або офісний додаток вам потрібно вибрати відповідний йому формат.
5
При обраному форматі "SQL" на сторінці буде присутній група налаштувань із заголовком «Параметри». У ній треба розставити потрібні галочки. Особливу увагу тут слід звернути на установки розділу «Структура». Виставлена навпроти напису «Додати DROP TABLE» відмітка призведе до знищення в процесі подальшого завантаження бази існуючих на новому місці зберігання таблиць з такими ж іменами. Якщо потрібно не переписати, а додати експортовані дані до вже існуючих - зніміть цю позначку. Подібне призначення та у опції «Додати IF NOT EXISTS» - при завантаженні на новий сервер таблиці бази будуть створені тільки якщо таких таблиць ще не існує, а в іншому випадку дані будуть додані до існуючих.
6
експортуються дані за замовчуванням будуть виведені в текстове поле. Ви зможете скопіювати їх там, а потім на свій розсуд вставити в текстовий редактор або інше офісне додаток. Якщо потрібно зберегти дані в файл, а не вивести на екран, то поставте позначку поряд з написом «Зберегти як файл».
7
Фінальний крок запуску процедури експортування бази даних - натискання кнопки «ОК» внизу правої панелі phpMyAdmin.