Як будувати свою кар'єру.

Кожен з нас ще в школі чує, що він обов'язково повинен докладати всіх зусиль, щоб зробити хорошу кар'єру . Як правило, коли ми зростаємо, ми усвідомлюємо необхідність кар'єри самі. Проте з чого почати її будувати?
Інструкція
1
Багато хто вважає, що найважливіший крок у кар'єрі - перший. Якщо добре почати кар'єру , потрапити в престижну компанію і зарекомендувати себе в ній, то займати все нові і нові високі посади буде легко. Це так, проте не варто перебільшувати значення першого кроку. Можливо, почавши роботу за фахом ще під час навчання у вузі ви зрозумієте, що ваша спеціальність вам нецікава. Це абсолютно нормальне явище - цілком логічно, що те, що ми вибирали в 16-17 років, в 22 нам не подобається. У такому випадку варто задуматися, чим би насправді ви хотіли займатися зараз, і спробувати знайти роботу в цій сфері на початковій позиції, або (якщо ця сфера надмірно віддалена від тієї сфери, в якій ви маєте знання і навички) отримати додаткову освіту. Під освітою не завжди мається на увазі вища, можна закінчити курси.
2
Якщо досліджуване в вузі вам подобається і ви починаєте шукати першу роботу за фахом, то варто пам'ятати декілька моментів: 1. Компанії не дуже охоче беруть співробітників без досвіду роботи, але в крупних компаніях, як правило, є літні оплачувані стажування, а також багато початкових позицій, на які можуть взяти і цілеспрямованого студента або випускника з хорошим дипломом. Отже спочатку головне - скласти грамотне резюме і добре показати себе на собеседованіі.2. Резюме фахівців без досвіду роботи, як правило, не сильно відрізняються один від одного. Привернути увагу бажаного роботодавця до свого резюме можна навчанням або закінченням престижного вузу, високою успішністю, успішним проходженням вузівських практик, знанням іноземних мов, умінням працювати на комп'ютері не тільки в Word, але і в Excel і PowerPoint. Також слід написати супровідний лист, розповівши в ньому, чому ви б хотіли працювати саме в цій компаніі.3. До співбесід необхідно готуватися. Важливо побувати на сайті компанії і дізнатися про неї якомога більше - чим вона займається, які у неї є проекти, ніж вона відома. Поінформованість подобається роботодавцю. Також варто освіжити знання за фахом - на співбесідах часто пропонують тести або розмовляють на професійні теми.
3
Хороший старт - не привід розслаблятися. Без подальших зусиль побудувати успішну кар'єру буде важко. Важливо не тільки чітко виконувати всі завдання керівництва, а й проявляти ініціативу, приймати участь в різних проектах. Якщо керівництво не поспішає довіряти вам таку участь, варто поговорити з ним про це - це теж тільки підвищить шанси кар'єриста на успіх. На доброму рахунку той співробітник, який вміє брати на себе більше, ніж належить за його посади.
4
Може здатися, що багато чого з того, що необхідно для роботи, що не викладалося у вузі. Тоді варто вчитися самостійно: читати книги і журнали на професійну тематику, задавати питання старшим колегам. Не варто нехтувати корпоративним і іншим навчанням, наприклад, англійської мови. Чим більше у людини знань, тим більша ймовірність, що він побудує хорошу кар'єру - в тій чи іншій сфері.
5
Справжньому кар'єристові не слід боятися змін. Якщо ви відчуваєте, що не розвиваєтеся на вашій посаді в компанії і якщо переводити на іншу посаду вас не поспішають, то це привід почати шукати нову роботу. Нехай вона буде нижче оплачуватись, однак ви придбаєте новий цінний досвід.