Як прибрати блиск від праски на одязі. Як прибрати з одягу блиск від праски.

Іноді через неправильно обраного способу прасування на одязі з'являється блиск, що псує її зовнішній вигляд. Почавши лисніти на найвидніших місцях, нова кофтинка або улюблену сукню здаються безнадійно зіпсованими. Відбувається подібна неприємність через термального ушкодження верхніх шарів тканини. Так чи інакше, існують декілька способів позбавлення від блиску, залишеного на одязі праскою.
Вам знадобиться
  • Вода, оцет, праска, марля, мило, пемза, газета.
Інструкція
1
Отже, перший спосіб: використання води та уксуса.Налейте в таз теплої води і розведіть в ній невелику кількість оцту. Замочіть річ в цій воді. Потім, не полощучи, злегка відіжміть і висушіть. Після цієї процедури, невелике ушкодження тканини стане непомітним.
2
Другий спосіб: використання мила і марлі.Еслі пошкодження на одязі значні, візьміть невеликий шматок марлі і, попередньо намочивши, намильте її. Вичавте марлю, щоб прибрати надлишки мила і води. Потім через неї акуратно пропрасуйте зіпсоване виріб. Якщо блиск повністю не зникне, змочіть марлю водою з оцтом і повторіть процедуру.
3
Третій спосіб: використання пемзи.Возьміте пемзу і ретельно натріть нею лискуче місце на одязі. Повністю таким способом блиск прибрати не вдасться, але пристойний вигляд улюбленим речам ви повернути зможете.
4
Іноді досвідчені господині гладять лискучі вироби через газету. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не залишити сліди друкарської фарби на речах.
5
Щоб уникнути псування одягу в майбутньому, гладьте її тільки з виворітного боку. А якщо негарний блиск все ж з'явився, додайте в пульверизатор праски розчин води з оцтом і, використовуючи функцію відпарювання, продовжуйте прасування. Ваш одяг буде врятована.
6
В будь-якій ситуації можна знайти вихід. Використовуючи наведені способи позбавлення від залишеного праскою блиску, ви будете підлягає носити улюблені речі, і радувати зовнішнім виглядом себе і оточуючих.
Якщо ви, погладивши улюблену річ, випадково залишили на тканини блискучий слід від праски, не поспішайте позбуватися від предмета одягу - спробуйте усунути блиск і підпалини простими способами, про які повинна знати кожна господиня. Крім сучасної побутової хімії, у вашому розпорядженні численні народні засоби, які ефективно видаляють із зіпсованою одягу плями.
Інструкція
1
Наприклад, якщо на тканині залишилися жовтуваті підпалини від гарячої праски, намочіть пляма соком лимона, а потім присипте цукровою пудрою. Висушіть річ і прополощіть її в холодній воді.
2
Холодна вода в деяких випадках може допомогти і сама по собі - змочіть пляма водою, а потім посипте його сіллю і покладіть під пряме сонячне світло. Коли тканина висохне, сполосніть її та повторно висушіть.
3
Також ви можете спробувати вивести пляму свіжої цибулиною - розріжте її навпіл і натріть зрізом цибулини пляма. Після цього нанесіть на пляму невелика кількість прального порошку, розведеного у воді. Сполосніть річ під прохолодною водою, а потім висушіть.
4
Якщо річ в місці плями змінить колір, змочіть тканину водою з невеликою кількістю оцту, і колір повернеться. За допомогою лука ви також можете врятувати в'язану одяг від плям - якщо ви випадково зробили підпалини на вовняної речі, покладіть на пляму свіжу цибулину зрізом вниз на 30 хвилин. Через 30 хвилин сполосніть тканину в прохолодній воді.
5
Якщо зіпсована була річ з натуральної тканини - бавовни або льону, спробуйте вивести пляму розчином бури, розвівши чайну ложку бури в склянці води. Нанесіть розчин на підпалини, а потім прополощіть річ і пропрасуйте її теплою праскою.
6
Шовкові речі, зіпсовані праскою, можна повернути в нормальний стан за допомогою води та питної соди. Змішайте соду з водою, щоб отримати однорідну масу і нанесіть її на шовкову річ, а потім потріть пляму. Просушіть річ і зчистіть висохлу соду щіткою. Якщо ж жоден метод не працює, довірте свій одяг фахівцям з хімчистки.