Як вирощувати огірки.

Почати вирощувати огірки слід з підготовки насіння і хорошої розсади.
  1. Отбраковка насіння. Огіркові насіння опускають в п'яти відсотковий розчин звичайної солі в пропорції: 3 г солі на 100 мл води, отримана суміш перемащівается і настоюється протягом пари секунд. При цьому порожні насіння спливуть на поверхню, а якісні залишаться на дні ємності.
  2. Знезараження огіркових насіння. Насіння поміщають на 30 хвилин у слабкий розчин марганцівки в пропорції: 1 г марганцю на 100 мл води, після чого їх слід промити в чистій воді.
  3. Після обробки насіння переходимо до їх пророщування. Перед висаджуванням огіркових насіння в грунт, їх необхідно потримати у вологому тканини кілька днів (достатньо 2-х або 3-х діб) при температурі від 25 до 30 ° С. Як правило, пророслі насіння має паростки розміром від 3 до 5 мм.
  4. Процедура загартовування насіння. Зазвичай її проводять у випадку, коли ви збираєтеся сіяти насіння огірків відразу у відкритий грунт. У цьому випадки набряклі насіння прибирають в холодильник приблизно на 1,5 дня.
  5. Підготовка огіркової розсади. Висеівая огірки на розсаду, варто пам'ятати, що огірки погано переносять пересадку, тому кожна рослина має бути посаджено в окремий горщик. Не завадить і спеціальна поживна суміш: дернова земля, перегній, тирса, торф. Розсада поливається виключно теплою водою. Для меншого випаровування вологи розсаду можна прикрити склом або плівкою, а коли насіння зійде, їх можна прибрати. Щоб ваші пророслі насіння не витягнулися, і не зів'яли, слід знизити температуру до 20 ° С. Для розсади дуже важливе освітлення, тому додаткове джерело світла не завадить, особливо в похмурі дні, - тоді паросточки не витягнуть. За час вирощування розсади її слід два рази підгодувати спеціально розробленими комплексними добривами. На огірки негативно впливають протяги, тому необхідно стежити, щоб з вікон на них не дуло. Рослини пересаджують в грунт, коли на кожному росточков з'явиться по 2-3 листочка, а коріння займуть практично весь горщик.
  6. Пересадка огіркової розсади. Після 20-25 днів інтенсивного росту розсаду огірка слід висаджувати: з 15 по 20 квітня - висадка в теплицю; з 10 по 15 травня - висадка у відкритий грунт, захищений плівкою; з 02 по 10 червня - висадка у відкритий грунт без захисного укриття.
  7. Щоб вирощувати огірки правильно, слід використовувати підгодівлю. Кращим способом підгодівлі є позакореневе добриво рослин - листя обприскують спеціальним розчином з добривом. В даному випадку огірки будуть ефективніше вбирати живильні речовини.