Як підвищити якість навчання.

На жаль, у більшості російських освітніх установ якість навчання залишає бажати кращого. Проблема, на думку фахівців, криється не тільки в характері і звичках сучасної молоді, а й у рівні грамотності педагогічного складу.
Інструкція
1
Природно, що школа починається з учителя. І від нього більшою мірою залежить рівень підготовки школярів. Адже всім відомо, що деякі предмети учні можуть знати краще, а інші гірше. І тут справа не в здібностях і талантах дітей, а в зацікавленості, вимогливості і відповідальності педагога. У наші дні більшість студентів педагогічних вузів не бажають після закінчення йти в школу. Тому для підвищення якості освіти потрібно звернути увагу в першу чергу на ключову фігуру в школі - вчителі.
2
Говорячи про якість освіти, потрібно пам'ятати, що найбільш ефективний спосіб його підвищення - це зацікавленість як дітей, так і педагогів у навчальному процесі. Різні міжшкільні і міжвузівські олімпіади, конференції, семінари здатні виявити талановитих вчителів, школярів та студентів.
3
Крім того, в сучасних школах значно скорочується кількість годин, виділених на підготовку з тих чи інших предметів, особливо це стосується вивчення екзаменаційних дисциплін. Школярі змушені підвищувати рівень знань за допомогою репетиторів. Виходить, що підсумкова атестація відображає рівень підготовки дітей не тільки шкільними вчителями, а й викладачами вузів, педагогами інших навчальних закладів. Тому необхідно приділити увагу кількості годин, які виділяються на підготовку школярів з тієї чи іншої дисципліни.
4
У підвищенні якості освіти важливі також і психологічні умови знаходження дітей. Як правило, успішність школярів набагато нижче там, де з їх думкою не рахуються, вони не розуміють сенсу навчання і не відчувають свою значущість, а також не можуть налагодити відносини з однокласниками та викладачами. І тут знову велика роль педагога, адже хороший учитель, як психолог, знає підхід до будь-якій дитині.