Як вчити з дитиною уроки. Як вчити уроки з дитиною.

У багатьох сім'ях батьки беруть помилкову позицію щодо допомоги своїм дітям у підготовці домашніх завдань. Одні зайво опікують дітей, інші ж, навпаки, занадто критичні до дітей і змушують їх робити все самостійно.
Інструкція
1
Не починайте займатися з дитиною відразу ж після того, як він прийшов зі школи. Дайте йому відпочити від навчального процесу, дозвольте йому деякий час приділити своїм улюбленим заняттям.
2
Перш ніж починати вчити з дитиною уроки організуйте робочу атмосферу (вимкніть комп'ютер, телевізор, радіо тощо) та підготуйте йому комфортне робоче місце. Простежте, щоб на робочому столі не було нічого, що б відволікало дитину.
3
Навчіть дитину раціонально використовувати свій час - попереджайте, у скільки ви почнете з ним займатися, при цьому даний час не переносите, і не відкладайте. Це привчить дитину до певного режиму і посприяє розвитку у нього навичок планування часу.
4
Починайте вчити з дитиною уроки з найбільш важких предметів і поступово переходите до більш легким. Щоб не обтяжувати ні себе, ні дитини, між підготовкою різних предметів робіть 10-хвилинні перерви.
5
Надавайте дитині емоційну допомогу, і не виставляйте надмірних вимог, непосильних її віку. Дитину потрібно підбадьорювати, адже саме впевненість у своїх силах - ключ до успіху.
6
Не змушуйте дитину самостійно переробляти завдання, які він виконав погано. Буде набагато краще, якщо ви виправите помилки спільно, ненав'язливо пояснюючи при цьому, чому потрібно зробити саме так.
7
Якщо після того, як ви пояснили дитині матеріал, який він не може зрозуміти, ви бачите, що він так і не зрозумів його, перейдіть до виконання іншого завдання, а до пояснення цього завдання поверніться пізніше.
8
Якщо з яких-небудь причин ви не змогли зробити уроки разом з дитиною , наприклад, вам необхідно було куди-небудь піти або ж ви допізна затрималися на роботі, прийшовши додому не питайте першим ділом, чи зробив дитина уроки. Краще запитайте як його справи.