Як вибрати роутер. Як вибрати маршрутизатор для дому.

Якщо у вас вдома кілька комп'ютерів, є принтер, сканер, а також є пристрої з бездротовим інтерфейсом WiFi (стільникові телефони, телевізори, кишенькові персональні комп'ютери), то ви неодмінно захочете створити з них локальну мережу і виходити з будь-якого з них в інтернет. Щоб отримати таку можливість, вам необхідно буде придбати пристрій, який називають роутер або маршрутизатор. Призначення його полягає в прийомі і передачі даних за певними правилами.
Інструкція
1
Визначтеся з сумою, яку ви готові витратити на роутер . У продажу можна знайти роутер и різних виробників: D-Link, Asus, Zyxel, Netgear, Edimax, Compex, Linksys та інші. Вартість роутер ов залежно від їх технічних можливостей лежить від 30 до 200 доларів. Залежно від популярності бренду ціна аналогічних пристроїв буде помітно відрізнятися.
2
Визначтеся з тим, скільки і яких пристроїв буде у вашій локальній мережі. Комп'ютери до роутер у підключаються кабелем або через Wi-Fi інтерфейс. Зазвичай в роутер ах є чотири порти для підключення кабелем мережевих пристроїв, порт для підключення кабелю провайдера інтернету. У зв'язку з широким розповсюдженням пристроїв з Wi-Fi купувати маршрутизатор без Wi-Fi модуля недоцільно. Різниця в ціні роутер ов з Wi-Fi і без нього незначна.
3
Вирішіть, які додаткові можливості роутер а вам необхідні. Крім стандартного набору функцій, в які входять об'єднання пристроїв в мережу і роздача інтернету на них, роутер и можуть мати і додаткові можливості: - наявність USB порту, який може мати різне призначення: підключення принтера для використання його в якості принт-сервера (це дає можливість користуватися принтером з будь-якого комп'ютера в локальній мережі), підключення зовнішнього жорсткого диска або інших накопичувачів (це дозволяє викачувати дані з інтернету, не включаючи комп'ютер), а також підключення USB-модема (може бути корисним в якості запасного каналу інтернету при проблемах зі зв'язком у вашого провайдера), - наявність роз'єму для телефонного апарату і VOIP-модуля для користування інтернет-телефонією, - здатність працювати з локальними ресурсами провайдера (ftp-сервером) при одночасному доступі в інтернет.
4
На підставі зібраної інформації зробіть вибір конкретної моделі пристрою.
5
Отримайте консультацію у вашого провайдера на предмет сумісності обраного вами роутер а з мережевими параметрами.
Корисна порада
Бажано, щоб Wi-Fi модуль роутера підтримував останній стандарт зв'язку 802.11n з найвищою продуктивністю на сьогоднішній день.