Як виростити помідори.

Томати дуже чутливі до заморозків, тому щоб виростити помідори правильно, слід висаджувати розсаду при прогріванні ґрунту до 10 ° С.
  1. Для отримання відмінного врожаю потрібно правильно виростити насіння. Як правило, вирощену розсаду пікірують в окремі горщики. Через 45-65 днів розсаду томатів висаджують у відкритий грунт або в теплицю.
  2. Місце для посадки розсади помідор. Томати воліють тепле місце. Рекомендована температура для росту не нижче 22-23 ° С вдень, а вночі не нижче 17-18 ° С. Навіть невеликий заморозок може зіпсувати всю розсаду. Помідори люблять світло, тому весь день повинні добре висвітлюватися сонцем.
  3. Підготовка ґрунту. Томати вирощують в будь-якому грунті, але переважніше висаджувати в пухку землю, яка швидко прогрівається і більш насичена поживними речовинами. Під час підготовки грунту на ділянці, навесні перед посадкою помідорів, бажано внести хороший городній перегній (на 1 кв. Метр вносять 15-20 кг перегною). Таке добриво сприятиме достатнього харчування і отриманню високого врожаю томатів.
  4. Висадка рослин на постійне місце. Коли розсада досягає 15 см висоти, її слід пересадити на постійне місце. За кілька тижнів (2 або 3) до пересадки томатів на нове місце, рослини загартовують. Для кожного томата на відкритому грунті викопують посадкову лунку, глибиною з горщик, в якому рослина виросла. Якщо земля дуже суха, необхідно її зволожити. Між лунками для помідорів має бути відстань в 45 см. Після посадки, томати обов'язково потрібно підв'язують до кілочка за допомогою спеціальної мотузки. Вона не повинна упиватися в зростаючий стебло.
  5. Догляд за рослинами. Догляд за томатами включає регулярну прополку бур'янів, полив і боротьбу з шкідниками та хворобами. Головне правило під час поливу: грунт помідорів повинна бути завжди вологою, а самі рослини сухими. Тому при поливі вода не повинна потрапляти на листя томатів. Якщо вологи буде недостатньо, ваші рослини будуть скидати зав'язі, колір, а плоди будуть лопатися.
  6. Підживлення томатів. Щоб виростити помідори, слід їх підгодовувати розчинами добрив, що включають комплекс мінералів. Найбільше помідори потребують азоті, фосфорі і каліі.Подкормку фосфорно-калійними добривами необхідно проводити після першого тижня висадки розсади і продовжувати до кінця плодоносного періоду інтервалом у дві або три тижні. Помідори можна підгодовувати і сумішшю перегнівшегонавоза з торфом.