Як укрити виноград.

Виноград - це південне теплолюбна рослина. Для того щоб він добре переніс зимовий сезон, потрібно правильно його підготувати і вкрити. Слід дотримуватися всіх правил укриття виноградника щодо клімату того регіону, де він росте.
Вам знадобиться
  • - покриття для захисту (руберойд, поліетиленова плівка, фанера);
  • - ялиновий лапник;
  • - шпильки з арматури.
Інструкція
1
В останній місяць осені рясно пролийте землю під виноградом.
2
У перший нічні заморозки (-1, -2) виноград не вкриває, нехай трохи загартується.
3
Обріжте лозу, залишивши від 5 до 10 нирок на кожній. Довжина лози тоді буде близько одного метра.
4
Вкрийте землю поблизу кореневища ялиновим лапником шаром в 10 см.
5
Покладіть лозу на цю підстилку в напрямку росту так, щоб вона не переломилася.
6
дугоподібні шпильками з дроту притисніть її до грунту.
7
Вкрийте притиснуту лозу ялиновим лапником, але не щільно, забезпечивши їй вентиляцію.
8
На лапник покладіть покриття, яке захистить від дощу і мокрого снігу. Не забудьте залишити з боків повітряні зазори.
9
Коли випаде перший сніг, згріб його на укритий виноград. Товщина снігового покриву перед сильними морозами повинна бути не менше 10 см. Тільки правильно проведене укриття винограду на зиму забезпечить хороший урожай.
10
Відкривайте виноград навесні, коли нічна температура стане плюсовою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GzBhMbXoW5o
Корисна порада
Соломою не бажане вкривати виноград, так як під нею добре уживаються миші та інші гризуни.
Багато дачники вирощують на своїй присадибній ділянці різноманітні сорти винограду . Різкі перепади температур здатні знищити весь труд садівників і урожай. Тому восени потрібно обов'язково укрити виноград на зиму, таким чином ви захистите його від морозів, і вам не доведеться навесні вирощувати його з самого нуля.
Інструкція
1
Температура в -4 градуси - вважається допустимою межею для укриття винограду з зимостойкостью лози 16-18 градусів. Не існує точних календарних термінів укриття, потрібно орієнтуватися по погоді. Приблизно з середини жовтня і до самої середини листопада.
2
Покладіть соснові гілки на грунт уздовж кущів винограду . Лозу необхідно попередньо зв'язати в компактні пучки і укласти на гілки. Візьміть дріт, зробіть гачки 6-8 міліметрів і як би пришийте пучки лози до грунту. Зверху накрийте такими ж гілками в два шари або заздалегідь висушеним і підготовленим очеретом. Він чудово зберігає тепло і може прослужити багато років, крім того, в очереті не заводяться миші. Головне, не забудьте його гарненько просушити навесні. Зверху накрийте виноград руберойдом або плівкою, гумовим шифером чи старим лінолеумом. Далі все це покривало присипте по краях землею або закладіть цеглою.
3
Існує ще один спосіб укриття винограду , яким користуються багато дачники. Завдяки цьому виноградна лоза залишається сухою протягом всієї зими. Покладіть під кущем поліетиленову плівку або парабарьер, це потрібно для того, щоб тирса не втягували вологу з ґрунту. Нагнися кущі винограду і засипте тирсою, зверху накрийте листами шиферу. От і все, рослина упаковано з усіх боків, взимку воно сховається ще й снігом і доживе до весни.
4
Дуже часто трапляється так, що ви просто забули укрити виноград або не встигли. Земля вже замерзла, а очерет і солому взяти ніде чи ні часу. В цьому випадку можна скористатися такими нетканими матеріалами, як лутрасил або спанбонд, якими необхідно укутати рукава і лози.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=izB0ZEInRAI
Зверніть увагу
Не рекомендується вкривати виноград опалим листям і поліетиленовою плівкою, так як в ясні лютневі дні вийде сильний парниковий ефект, і лоза може згнити. Нирки почнуть прокидатися, а потім настане мороз і рослина замерзне остаточно.