Як перевести в двійкову систему числення.

Двоичная система числення чисел була винайдена ще до нашої ери. Однак у наші дні, завдяки повсюдному поширенню комп'ютерів і програмного двійкового коду, ця система отримала друге відродження. Бінарне уявлення чисел за допомогою всього двох цифр 0 і 1 вивчають школярі на уроці інформатики. Саме двійкове подання числа «розуміють» всі комп'ютери. Переклад в двійкову систему з будь-якої іншої детально розписаний за допомогою різних методів. Найпростішим вважається спосіб розкладання за ступенями на підставу 2.
Інструкція
1
Якщо вихідне число представлено в десяткового системі, для його перекладу скористайтеся методом ділення на підставу 2. Для цього поділіть число на 2 і запишіть утворився залишок при діленні без остачі. Якщо після ділення отримане приватне виявилося більше двох, знову поділіть його на 2 і також збережіть отриманий залишок.
2
Продовжуйте ітерації ділення доти, поки приватне виявиться менше 2. Після цього запишіть ряд отриманих в залишках цифр і заключне приватне, починаючи з останньої ітерації. Даний запис з 0 і 1 і буде двійковим поданням вихідного числа.
3
Якщо заданий число представлено в шістнадцятковій системі, для його перекладу в бінарний вигляд скористайтеся таблицею переходів. В ній кожному числу від 0 до F шестнадцатеричной системи протиставляється чотиризначний набір цифр в бінарному коді.
4
Так, якщо ви маєте запис виду: 4ВЕ2, то для її перекладу слід кожен символ замінити на відповідний набір цифр з таблиці переходу. Порядок запису числа при цьому строго зберігається. Таким чином, цифра 4 з шестнадцатеричной системи заміниться на 0100, В - 1011, Е - 1110 і 2 - 0010. І вихідне число 4ВЕ2 в бінарній записи матиме вигляд: 0100101111100010.