Як перебороти страх перед собою.

Ваші страхи не дають вам спокою? Вони заважають вам повноцінно жити? Рекомендації з подолання страху допоможуть вам вирішити проблему. Які дії корисні при паніці? Про правильне дихання і самонавіюванні. Психологічний прийом відволікання уваги.
Вам знадобиться
  • Мужність, терпіння, воля, завзятість, витримка, листок паперу, ручка
Інструкція
1
Дихайте глибоко, повільно і спокійно, стежте за вашим подихом. Намагайтеся, щоб дихання було якомога більш плавним, розміреним, дотримуйте ритм. Опишіть свої відчуття на папері. Дайте відповідь на питання: що ви відчуваєте в даний момент? Як швидко б'ється ваше серце? Контролюєте ви себе і своє тіло?
2
Вимовте про себе фразу: «Я сильний і мужній чоловік. Я сильніше страху. Я спокійний, моє дихання рівне, я повністю контролюю себе і свої відчуття ». Повторіть фразу кілька разів, поки не відчуєте її дію на собі. Для закріплення ефекту напишіть цю фразу на листку паперу і покладіть його перед собою.
3
З'ясуйте причину вашого страху. Подумайте, чим може бути викликаний ваш страх? Які події минулого можуть нагадувати про себе в цьому страху?
4
З'ясувавши причину вашого страху, постарайтеся відволіктися, перемкніть думки на що-небудь нейтральне. Продумайте заздалегідь цікаву для вас тему, про яку ви будете розмірковувати. Придумайте який-небудь цікавий питання і почніть пошуки відповіді на нього.
5
Правою рукою потріть долоню своєї лівої руки, знизайте її. Відчуйте тепло своїх долонь. Сконцентруйтеся на своїх відчуттях, продовжуйте стежити за диханням.
6
Якщо перераховані вище дії не справили очікуваного ефекту, спробуйте народні засоби: настій валеріани, чай з м'ятою, материнкою, календулою, глодом. Можна також купити заспокійливе засіб рослинного походження в аптеці.
Зверніть увагу
У випадках, коли ваш страх приймає форму важкої неконтрольованої фобії, серйозно затьмарювати ваше життя, зверніться до фахівця. Детально розкажіть йому про свою проблему, запитаєте ради.
Корисна порада
Ідіть назустріч своєму страху. Кидайте йому виклик. Тільки так ви зможете його перемогти.