Як зшити шкільний фартух. Як зшити фартух з нагрудником.

В нинішній час, деякі освітні установи стали вводити в якості обов'язкової складової шкільної форми для дівчаток фартух . Зшити шкільний фартух цілком зможе як сама учениця, так і її мама.
Інструкція
1
Спочатку потрібно викроїти з приготовленої тканини нижнє полотнище шкільного фартух а: прямокутник, ширина якого дорівнює половині обсягу стегон, довжина дорівнює бажаної довжині вироби (вимірюється від лінії талії вниз). Обробіть краю, підігнувши і підшитий їх. Уздовж верхньої лінії основного полотнища прострочите на машинці строчку найширшим кроком, потягніть верхню нитку (одну) для утворення невеликої кількості сборочек, закріпіть нитку.
2
Далі потрібно викроїти нагрудник: квадрат з довжиною сторін близько 15 см (розмір залежить від віку і статури школярки). Обробіть краю, підігнувши і підшитий їх.
3
Підготуйте пояс. Для цього смужку тканини шириною близько 10 см складіть навпіл уздовж і зшийте. Отриманий пояс повинен бути достатньої довжини для зав'язування його ззаду бантом.
4
Для виготовлення лямок фартух а відріжте 2 смужки тканини шириною близько 10 см. Довжину лямок виміряйте так: сантиметрову стрічку від лінії талії на животі перекиньте через плече в області ключиці і доведіть її до лінії талії з боку спини. Отримана довжина і є шукана довжина лямок. До цієї довжині додайте ще близько 10 см довжини. Заготовки складіть навпіл уздовж і зшийте. Потім з одного кінця кожної лямки зробіть підгин приблизно в 5-7 см для отримання «петлі», куди буде всиляти, як в шлевку, пояс фартух а.
5
До нагрудники по бічних краях пришийте лямки. При цьому «петлі» будуть розташовані на віддалених від нагрудника кінцях лямок.
6
До основного полотнищу пришийте пояс, до пояса над полотнищем по центру - готовий нагрудник. Просуньте кінці пояса в «петлі» лямок.
7
Прикрасьте краю основного полотнища і лямок мереживний стрічкою. Якщо лямки виявляться трохи більше потрібної довжини, то перехрестите їх на спині, просунувши правий кінець пояса в ліву «петлю», а лівий - в праву.
Корисна порада
Зшити шкільний фартух можливе як з капрону, так і з гіпюру, різноманітних набивних тканин.