Як виростити урожай полуниці.

Не слід вирощувати полуницю в низинних місцях, де постійно концентруються холодні потоки повітря. Не слід ростити полуницю більше чотирьох років на тому ж місці, тому як в грунті на даній ділянці накопичилося багато захворювань та інфекцій.
  1. Місце для посадки полуниці. Для такої культури відмінно підійде рівнинна місцевість або схили, звернені на північний захід і захищені від сильного вітру. Надійно захистити полуницю в зимовий період сніговий покрив товщиною 20-25 см. Можна вкривати рослина гілками лапника.
  2. Найбільш відповідні для вирощування культури - нейтральні і слабокислі грунту. Як правило, ідеально підходять суглинна і супіщаних земля з великою концентрацією поживних речовин. На сильно зволоженою грунті, розташованої близько до ґрунтовим водам, необхідно встановлювати дренаж або вирощувати полуницю на високих грядках.
  3. Посадка полуниці. Садити полуницю можна кілька разів: навесні та восени (кінець серпня-вересень). Чим раніше посаджено рослину, тим краще воно вкорінюється, а надалі краще розвивається, відрізняючись високою врожайністю на наступний рік. Для посадки культури краще вибирати сонячні дні або у вечірній час доби, щоб за ніч саджанці полуниці смоги акліматизуватися.
  4. Підготовка ґрунту. Якщо посадка буде проводитися навесні, грунт рекомендується підготувати ще восени, а для осінньої посадки - наприкінці червня. Для добрива бажано вибирати органічні і мінеральні речовини в пропорції: на 1 кв. метр вносять аміачну селітру (15-20 г), гній (5-6 кг), суперфосфат (20-25 г) і хлористий калій (15-20 г). Після чого грунт добре перекопують.
  5. Догляд за полуницею. У весняний період між рядами полуниці прибирають відмерлі листя за допомогою віялових граблів. Сухе листя необхідно обрізати секатором. Грунт обов'язково рихлять, під кущі підгортають землю. Потім розпушування повторюють один раз в два тижні і проводять регулярну прополку.

Полуниця любить підгодівлю. Якщо перед посадкою в землю були внесені органічні і мінеральні добрива, то в найближчі два роки можна обмежитися підгодівлями. Перша підгодівля проводиться навесні і включає азотні добрива і золу: аміачна селітра (8-10 г) або сечовина і зола (50-60 г) на 1 м ряду. Друга аналогічна підгодівля припадають на початок плодоносному періода.В суху погоду полуницю слід поливати один раз в два тижні (10-12 днів). Важливо проводити полив під час цвітіння, дозрівання плодів і під час формування квіткових бруньок в кінці літа.