Як виростити горіх.

Як правило, дерево горіха любить світло і вологість. Виростити орехможно у вологих карбонатних суглинкових грунтах з помірним рівнем грунтової води. Для горіхового дерева характерна потужна коренева система, що йде глибоко в грунт. Цвітіння припадає на початок квітня і травень, дозрівання плодів - з жовтня по листопад.

Для того щоб виростити горіх, вибирають виключно якісне насіння (доспілі плоди, легко випадають з оболонки). Насіння слід добре просушити при сонячному світлі протягом двох днів, після чого прибрати в приміщення. Під час осінньої посадці не пророщеного насіння горіха сходи проявляються на початку лета.Для весняної посадки слід зберігати насіння в сухому приміщенні. За три місяці до посадки насіння горіхи необхідно помістити в зволожений пісок для пророщування при температурі приблизно 7 ° С. Сіяти горіхи потрібно в травні, глибиною від семи до дев'яти сантиметрів. Горіхи необхідно висаджувати бічною частиною на ребро. Після посіву горіхів сходи проявляються через 10 днів. На наступний рік навесні рослину слід викопати з невеликою кількістю землі, зберігши стрижневий корінь горіха близько 35-40 см, і висадити на постійне місце. У багатьох випадках при насіннєвому розмноженні паростки горіха незберігають показників материнського сорту, тому їх необхідно прівівать.Еслі розсаду застосовуються як держак, то її необхідно висаджувати, використовуючи схему: одна нирка на чверть метра, і в цьому ж році провести окулірування (як правило, її проводять на початку червня-липня; однак можна і пізніше). Живці для щеплення горіха беруть із молодого плодоносному дерева. Зазвичай щеплені горіхові дерева починають плодоносити у віці від восьми до десяти років, однак при нормальному формуванні крони і правильному догляді приносять плоди в 4-5 лет.Прі пересадці саджанців горіхів слід викопати ямку 60х60х60см, після чого поставити в неї саджанець і присипати землею, поставивши для опори кілочок. Горіх необхідно висаджувати на південну сторону на тому ж рівні грунту, як під час пророщування плодів. Саджанці нещільно прив'язуються до кілочка і рясно поливаються. Пересаджені рослини почнуть формувати крону лише через рік після висадки. Для майбутньої крони краще залишити 3 бічні гілки і стовбур.

Вчені радять їсти волоські горіхи кожен день: у них багато антиоксидантів, що захищають організм людини від хвороб. Але такими цілющими властивостями володіють тільки сирі, а не смажені горіхи . Зі свіжих волоських горіхів можна виростити плодоносні рослина. Найпростіший варіант - купити горіхи нового врожаю і восени ж посадити їх.
Інструкція
1
На присадибній ділянці лопатою перекопати те місце, куди плануєте посадити горіхи . Зробіть горизонтальну смужку глибиною 10 см. Викладіть в неї посадковий матеріал. Але так, щоб горіхи лежали ребром. Зверху ямку засипати землею.
2
Якщо у вашій місцевості взимку випадає багато снігу, посаджені горіхи поливати не потрібно. Якщо ж зими у вас зазвичай малосніжні, покрийте зверху землю 20-сантиметровим шаром опалого листя та сухого гілля.
3
В такому вигляді горіхи повинні перезимувати. Навесні повинні з'явитися сходи. Якщо весна - рання і недощовим, почніть поливати майбутні рослини якомога раніше.
4
Протягом літа рослини потрібно регулярно поливати, розпушувати поруч з ними землю, виполювати бур'яни, удобрювати (найкраще золою).
5
Пізньої осені однорічна рослина волоського горіха знову накрийте шаром сухої трави та листя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VRcegElP8F4
Зверніть увагу
Волоський горіх - рослина багаторічна. Воно може виростати у висоту як до 20 м, так і всього до 2 м: це залежить від багатьох факторів. Цвіте волоський горіх в кінці весни, а плоди дозрівають в жовтні-листопаді.
Корисна порада
Насіння повинні бути відмінної якості: свіжі (останнього врожаю), дозрілі, легко виймаються з шкаралупи. Грунт для посадки волоського горіха повинна бути вологою, слабокислою і добре освітленою.