Як поставити мережу взимку.

Справжнього рибалки не зупинить навіть холоднеча. Риболовля взимку можлива вудками, жерлицами і мережами. Так як же натягнути величезну 50 метрову снасть під льодом? Виявляється, дуже просто.
Вам знадобиться
  • Мережа, пешня, шест, бензопила, мотузка.
Інструкція
1
Одному поставити мережу для лову риби взимку важко, це завдання під силу двом-трьом рибалкам в одній команді. Для початку розчищають вибране місце від снігу і вирубують пешней або випилюють бензопилою прямокутну ополонку, яка називається Майні. Її розміри повинні бути в межах 40х80 см. Від неї по прямій лінії готуються кілька менших лунок через кожні 2-3 м. І в кінці передбачуваного закінчення мережі знову випилюється майна.
2
До верхньої підборі мережі прив'язують шматки пінопласту або порожні закриті пластикові пляшки на мотузки, сама мережу добре оснащується грузіламі. Це робиться для того, щоб край мережі не примерз до наростаючого льоду. Такі «поплавки» будуть своєрідним буфером між льодом і мережу ю, а під час зняття снасті, мотузка просто обірветься, і мережу можна вільно витягнути з води.
3
Найважчим є протягування під льодом. Для цього можна використовувати різні механізми для полегшення ручної праці. Але якщо їх немає, то тоді опускають в першу майну довгу жердину, з прив'язаною мотузкою, і проштовхують його під водою в напрямок до першої лунки. Там другий рибалка допомагає перенаправити жердину до наступної лунки. І так до останньої ополонці.
4
До простягнутою в воді мотузці прив'язується мережу і опускається в майну. Поступово, від лунки до лунки, вона встановлюється під льодом. Поперек майн і лунок кладуться міцні жердини, до їх середині мережу прив'язується за мотузки. І все, залишається тільки періодично витягувати снасть і збирати улов. Заново ставити тільки іншу суху мережу.
Зверніть увагу
Так як великі майни становлять небезпеку для інших рибалок, то їх потрібно помітити вішками. І слід пам'ятати, що незаконна ловля риби мережами вважається одним з видів браконьєрства.