Як виростити мандарин.

Виростити мандарин можна двома способами: отводкой або щепленнями. У другому випадку необхідно подбати про підщепі, для якого можна взяти будь-яке цитрусове рослина, вирощене із зернятка в домашніх умовах, - лимон, апельсин або грейпфрут.

Найкраще підійдуть рослини віком від 2 до 4 років з невеликою товщиною стовбура. На них відбувається прищеплення вашого сорти мандарина черешком або очком. Процес слід проводити під час сокоруху, коли кору можна легко відділяється від деревини саджанця, оголивши камбий. Окуліровку в цьому випадку можна здійснювати два рази на рік в період посиленого росту рослини - з весни по літо. Для стимулювання сокоруху, цитрусове рослина за пару днів до щеплення добре поливають. Після цього потрібно перевірити, як відходить кора, зробивши її надріз трохи вище місця, планованого для окуліровкі.Для тих, хто хоче виростити мандарин вперше, варто спочатку попрактикуватися на інших рослинах, наприклад, на липі. Для того щоб виключити випаровування вологи, з прищепи завчасно прибирають все листові пластинки, залишивши тільки черешкі.Вибірать місце для щеплення слід на гладкому місці ствола (без шипів і нирок) на 5-10 см вище землі. Спочатку роблять поперечний надріз кори максимум 1 см за допомогою ножа, а потім неглибокий поздовжній надріз середини стовбура зверху вниз (від 2 см до 3 см). Кісточкою окуліровочного ножа акуратно підчіплюють кути надрізу і злегка розкривають кору. Після чого закривають, не притискаючи щільно верхівку (в цьому місці потрібно буде вводитися держак) .Коли ваш прищепа буде готовий, слід приступити до самої щепленню - необхідно зрізати нирку з місця прищепи. Спочатку прищепа потрібно розрізають на частини, у кожній з яких є нирка і черешок. Верхній зріз необхідно проводити вище нирки на пів сантиметра, а нижній зріз - нижче на один сантиметр. Розкривши кору на підщепі, слід вставити в надріз вічко, притискаючи зверху вниз. Після чого місце щеплення необхідно щільно закрити стрічкою з поліетилену або поліхлорвінілу, починаючи знизу, щоб виключити в майбутньому потрапляння води. Якщо через два тижні черешок прищепи почав жовтіти і опадати - все в порядку. Засохлий черешок ознака невдалої прівівкі.Спустя місяць проведення успішної щеплення верхню частину підщепи необхідно зрізати. Спочатку вище на 10 см, щоб вічко не висох, а коли він трохи проросте, то зріз слід провести над ним. Потім можна зняти пов'язку. В майбутньому бажано зрізати пагони, які ростуть від підщепи, інакше вони заглушать щепу. Щеплений мандарин плодоносити у віці 2-3 роки.

Любителі екзотики цілком можуть завести собі мандаринове деревце і навіть виростити його самостійно з кісточки або держака. Заняття це захоплююче, і якщо все зробити правильно, вийде навіть зірвати помаранчевий плід з кущика на підвіконні.

Вирощування мандарина з кісточки

Найдоступнішим способом є вирощування мандаринового дерева з кісточки. Для цього знадобиться стиглий мандарин і горщик із землею. Спочатку витягніть кісточку з плоду і обробіть її стимулятором росту, який завжди можна купити в садівничому магазині. Коректний, яка зазвичай є на етикетці. Далі покладіть на дно горщика з отвором кілька битих черепків або шматків цегли. Це вийде дренаж, без якого коріння буде сиро і душно. Наповніть горщик грунтом. Для неї беріть покупну землю для цитрусових або приготуйте суміш з перегною, дернової землі, торфу і піску, узятих в рівній кількості.
Землю для мандарина потрібно пропарити над каструлею з киплячою водою.
Посадіть кісточку в горщик, полийте і поставте в тепле місце. Чекати доведеться довго, тільки через місяць з'явиться росток. Це час грунт потрібно періодично поливати, щоб грунт не пересихав. Переставте горщик з паростком на освітлене місце, доглядайте за молодим деревцем і через пару років ви отримаєте красиве рослина, яка буде цвісти і навіть радувати плодами. Правда вони не будуть смачними, а щоб отримати солодкі мандарини, потрібно прищепити цей кущик ще в молодому віці або виростити інша рослина з держака.
Для щеплення мандарина потрібно взяти держак або нирку від сортового рослини.

Вирощування мандарина з держака

Щоб отримати рослина з солодкими плодами, буде потрібно мандарин з гілочкою і листком. Такий можна купити в магазині. Головне, щоб гілочка була засохлої. Відріжте держак з листком і посадіть у пухку родючу землю. Полийте і накрийте розрізаної навпіл пластмасовою пляшкою від газованої води з открученной кришкою. Через пару місяців гілочка вкорениться і з'являться нові листочки. Весь цей час важливо стежити за вологістю грунту. Коли рослина остаточно зміцниться, укриття можна зняти. Далі догляд зводиться до регулярного поливу, щорічної пересадки в більш просторий горщик із заміною грунту і підживлення. Для підгодівлі беріть гній, розведений водою в пропорції 1:10. Поливайте грунт під домашнім деревцем цим розчином 2 рази на рік, навесні та восени. Спочатку мандарин розростеться, потім він зацвіте красивими білими квітками, і незабаром ви вже зможете поласувати його плодами, вирощеними власноруч на підвіконні.