Як виростити імбир.

Якщо хочете виростити імбир, необхідно знати, що він відноситься до сімейства багаторічних трав'янистих рослин. Головною особливістю імбирного рослини є його кореневище, зростаюче під землею. В кореневище імбиру концентруються всі запаси поживних речовин, за допомогою яких рослина може пережити несприятливий період часу. Під час вегетаційного періоду у імбиру відростають нові коріння і з'являються нові пагони.

Щоб виростити імбир, слід взяти невелику частину кореневища. Важливо, щоб воно було не пересушена або заморожено, а також мало одну нирку втечі. Для того щоб уникнути гниття, слід обробити зрізи активованим вугіллям і подсушіть.Для вирощування імбиру підійде широка ємність з декількома отворами для стікання води. Дренажний шар повинен становити не менше трьох сантиметрів. Така підготовка до посадки виключить появу застояної води в грунті, яка може зібратися при частому поливі, необхідному імбірю.Почву слід вибирати пухку, для хорошої повітропроникності, а також насичену поживними речовинами. Найбільш кращі суміші з листової і дернової грунту з песком.Корневіще під час посадки необхідно поглиблювати на два сантиметри, а також досить зволожити грунт. Молоді пагони починають проростати через 10-15 днів. З даного моменту проводиться рясний полив - пересушена грунт знизить рівень зростання імбиру. Слід регулярно після кожного поливу проводити розпушування почви.Во час вегетативного періоду з посадженого навесні кореневища імбиру з'являється кілька бульб, у яких виростає своя надземна часть.Період спокою для імбиру припадає на початок осені. Якщо листові пагони підкручують, а кущ виглядає пухким, полив варто зменшити. Під час опадання листя полив необхідно припинити, а надземну частину при цьому краще не зрізати - в пагонах за час росту накопичуються поживні речовини, які потрібні для харчування корневіща.Зімой кореневище імбиру потрібно викопати, очистити від грунту і сухих коренів, щоб краще зберегти. Перед зберіганням, імбир треба помістити в паперовий пакет.Храніть отриманий урожай краще в добре провітрюваному приміщенні - для цього підходить підвал, де постійно підтримується температура приблизно від + 2 ° С до -4 ° С. Кореневище імбиру можна зберігати до настання весни в холодильнику.

На сьогоднішній день практично кожен начувся про цілющі і корисні властивості кореня імбиру. Він відмінно стимулює утворення шлункового соку, сприяє травленню, також його застосовують в народній медицині, косметології та кулінарії. Виростити дану рослину в домашніх умовах, маючи готовий корінь нескладно, головне - дотримуватися ряду правил і рекомендацій.
Інструкція
1
При вирощуванні імбиру в домашніх умовах будьте готові до того, що дана рослина досягає висоти 100-120 см. При цьому зовні воно нагадує траву осоку, що має згорнуті в трубочку вузькі листя. Для початку підготуйте широку, але неглибоку ємність, в яку ви будете висаджувати корінь. Як грунт відмінно підійде будь-яка органічна суміш, призначена для вирощування овочів. Придбати її можна в будь-якому спеціалізованому магазині.
2
Перед тим як приступити до посадки, замочіть готовий корінь імбиру в теплій воді протягом 3-4 годин. Далі відокремте невеликий фрагмент, що включає пару живих нирок і кілька відростків. Садіть дану частину імбиру в горизонтальному положенні, направивши зріз в низ ємності. Пам'ятайте: посадку необхідно виробляти в весняний період - це сприятливий час для вирощування імбиру. Корінь не варто засаджувати занадто глибоко в грунт, достатньо 3-5 см. Ємність після посадки Обгородіть від протягів і прямих сонячних променів.
3
Імбир дуже чутливий до поливу, так як це тропічна рослина. Поливайте його регулярно, але не перестарайтеся, інакше він може загнити. Для запобігання цієї проблеми при посадці на дно ємності можете викласти спеціальний дренаж з керамзиту. Воду для поливу постарайтеся готувати заздалегідь, щоб вона була кімнатної температури.
4
У міру зростання рослини листя і стебла придатні для вживання. Їх можна використовувати при приготуванні салатів або як приправи. Якщо ви хочете виростити великі кореневища, не поспішайте зрізати стебла і листя. Рослині необхідно 8-10 місяців, щоб досягти пристойних розмірів. Після цього листя поступово починають засихати, тому полив розумно припинити. Ємність з коренем можете зберігати в темному прохолодному місці.