Як зміцнити яр. зміцнення яру своїми руками.

Ви тільки що вступили в дачне товариство. Щастю вашому немає меж, ви хочете якомога швидше облаштуватися на новому місці. І все б чудово, але по межі ділянки проходить глибокий яр , який має властивість збільшуватися. Звичайно, з часом його можна буде перетворити на красивий водойму, але в кожному разі берега доведеться зміцнювати.
Вам знадобиться
 • Дошки
 • Дерев'яні кілочки
 • Живці верби, пузиреплодника, горобинника або інших чагарників з добре розвиненою кореневою системою
 • Семена трав
Інструкція
1
Якщо у вас немає можливості відразу провести масштабні будівельні роботи, влаштуйте на схилі яр а газон. Дерн відмінно зміцнює схили. Землю під траву необхідно злегка розпушити і засіяти. Глибоко скопувати не варто, вам потрібно, щоб насіння не змило дощем і щоб схил не руйнувався хоч якийсь час.
2
Можна посадити чагарники з розгалуженою кореневою системою. Якщо яр знаходиться на сонячному місці, то підійдуть ірга, снежноягодник. На тінистій стороні приживеться рябинник і пузиреплодник.
3
Глибокий яр можна оформити під тераси. Розмітьте схил яр а, починаючи знизу. Через кожен метр висоти проведіть горизонтальну лінію. По лініях через рівні проміжки вбийте дерев'яні кілочки так, щоб вони були трохи під кутом до схилу яр а. Прокладіть дошки. Їх краще ставити на ребро так, щоб вони спиралися на кілочки. За кілочками і дошками необхідно стежити, щоб вони не згнили, і вчасно міняти. Посадіть на тераси вербу або обліпиху. Кілочки для терас теж можна зробити з товстих гілок верби. Якщо яр глибокий і постійно обсипається, але знаходиться на сонячному місці, можна посадити на тераси кілька в'язів.
4
Можна піти й іншим шляхом, перетворивши недолік дачної ділянки в його гідність. Схил яр а можна зміцнити красивою підпірною стінкою зі штучного або натурального каменю. Можна влаштувати там альпінарій. Поєднання каменів і квітів, терас з лавочками та драбинок додасть вашому дачній ділянці оригінальність.
Зверніть увагу
Можна використовувати георешітки. Вони робляться зі спеціального пластика або гуми. Якщо ви їх знайшли, розстеліть їх по схилу, заповніть землею і посадите траву.
Корисна порада
В магазині насіння зверніть увагу, чи немає спеціальних сумішей для зміцнення схилів.
Під впливом ґрунтових вод, вітру, а також інших кліматичних чинників територія зі слабкою грунтом схильна реформації і руйнуванню, внаслідок чого може постраждати навіть побудоване на ділянці будівлю.
Вам знадобиться
 • - рослини;
 • - вода;
 • - лопата;
 • - камені;
 • - бетонні та будівельні блоки;
 • - колоди;
 • - анкери;
 • - ручний каток;
 • - геомати.
Інструкція
1
Якщо схил недостатньо великий (до 8%), зміцнити землю можете, насадивши рослини горизонтального і вертикального дії і дерева. Коренева система рослинності зв'язується з грунтом і перешкоджає її вимивання і ерозії.
2
В тому випадку, якщо ухил схилу від 8% до 15% і він використовується в декоративних цілях, зміцнити землю можете насадженнями, галькою і камінчиками. Кореневище рослинності буде переплітатися з грунтовим шаром і додатковим зміцненням (у вигляді каменів), що в результаті значно зміцнить землю .
3
Перш ніж приступити до зміцнення схилу, розрахуйте тиск грунту. Для цього можливо доведеться скористатися допомогою інженерів-проектувальників. Після цього виберіть зміцнюючий матеріал, який буде використовуватися в цьому випадку. Потім визначте зони зміцнення і розмірів необхідних анкерів.
4
Частіше звичайного для зміцнення землі використовуються геомати. Перед укладанням даного матеріалу вирівняйте поверхню схилу і приберіть все сміття. Ущільните поверхню, використовуючи для цього ручної каток вагою 20-30 кілограмів. Прорийте анкерну траншею (біля основи схилу, а також поблизу нижнього краю), глибина якої повинна складати тридцять сантиметрів. Обов'язково створіть водовідведення - канави, всілякі лотки та інші стеки для води. За допомогою нагелів або анкерних болтів закріпіть верхні краю геоматов. У поздовжньому напрямку нахлест окремих полотен повинен складати приблизно п'ятнадцять сантиметрів, в поперечному напрямку - двадцять сантиметрів. При закріпленні геоматов на крутому схилі використовуються додаткові анкери з кроком в півметра. Якщо ухил середній, то кількість необхідних анкерів розраховується з урахуванням два анкера на один квадратний метр.
Зверніть увагу
Все кріплення геоматов повинні бути виконані якісно: ретельно їх перевіряйте.
Корисна порада
Геомати укладайте до землі гладкою поверхнею.