Як зшити лежанку для собаки.

У собаки має бути своє місце в квартирі. Там зазвичай лежить килимок. Звичайний пухнастий килимок для цього не дуже підійде - собаці на ньому буде незручно. Підходящу лежанку можна, звичайно, купити і в зоомагазині. Але якщо в будинку є непотрібне покривало, стара, але міцна штора або будь-який інший досить великий шматок щільної тканини - лежанку можна зробити і своїми руками. Собаці ваше виріб напевно сподобається більше, ніж магазинне.
Вам знадобиться
  • - Щільна тканина;
  • - Товстий поролоновими;
  • - Швейна машина;
  • - Голки;
  • - Нитки;
  • - Довга лінійка;
  • - Косинець;
  • - Ножиці.
Інструкція
1
Викроїте з поролону подушку відповідного розміру. Собака повинна вільно уміщатися на лежанці. Викроїте з поролону бортик. Він складається з 4 смужок, відповідних сторонам подушки. Далі зшийте короткі сторони бортика. Для цього найзручніше зрізати кути, але можна цього і не робити.
2
Розкроїте тканину. Виріжте 2 шматки для подушки. До кожної міркою додайте товщину поролону і припуски на шви. Для бортика теж необхідний прямокутник. Його довжина дорівнює довжині самого бортика по зовнішній стороні, а ширину складають подвоєна товщина поролону, висота бортика. Не забудьте про припуски на шви, вони складають 2.5 - 3 см в залежності від товщини тканини.
3
Змітайте і зшийте разом короткі сторони оббивки бортика. Виверніть оббивку і надіньте її на бортик. У кутах зайву тканину приберіть в шви. Переверніть бортик і довгі сторони оббивки змітайте і сострочіть, залишивши 1-2 см на те, щоб пришити бортик до днища лежанки.
4
Зробіть днище. Складіть квадрати, які ви вже викроїли, лицьовими сторонами один до одного і стачайте їх за трьома сторонами. Кути зріжте. Виверніть чохол і вставте туди поролонову подушку. Залишилася сторону зшийте вручну або сострочіть, підігнувши краю всередину.
5
Пришийте бортик, сумістите кути. Спочатку пришийте його по зовнішній стороні. Якщо у вас машинка бере щільну тканину в декілька шарів, краще бортик пристрочити. Вручну можна зшити його через край, намагаючись розташовувати стібки щільно. Пришийте бортик по внутрішньому краю петельним швом. Дуже зручний в цій ситуації швейний механізм, призначений для прошивания важкодоступних місць.
Корисна порада
Поролон найкраще зшивати товстої бавовняної ниткою і товстої голкою з великим вушком; Подушку не обов'язково шити з тієї ж тканини. Верхню частину можна зшити з більш м'якої тканини; Шматок тканини повинен бути по площі в два рази більше розміру лежанки; Лінійку і косинець краще брати кравецькі.