Як прикрасити клумбу квітами.

Справжня окраса саду - це квітник. Невеликі за розміром квітники прийнято називати клумбами. Оформлення клумби - підбір рослин, їх поєднання за забарвленням і висоті, за термінами цвітіння та розміром квіток є справжнім мистецтвом. Як же прикрасити клумбу квітами так, щоб вона радувала погляд?
Вам знадобиться
  • Папір, олівці, розсада або насіння, лопатка, лійка.
Інструкція
1
Намалюйте або перенесіть задуманий план клумби на папір в масштабі. Виділіть секторами зони, в які будуть посаджені однакові рослини. Головне правило для клумби - висадити в центр більш високі квіти, а по краях розміщувати низькорослі.
2
На малюнку зафарбуйте кольоровими олівцями або фарбами ділянки клумби тим кольором, який буде у рослин при цвітінні. Перевірте сполучуваність квітів. Схеми клумб з описом рослин і кольоровою гамою можна знайти в журналах з квітникарства або на спеціалізованих сайтах в Інтернеті.
3
Якщо варіант з готовими схемами не влаштовує, підберіть невибагливі однорічники. Подумайте, які квіти ви зможете виростити розсадою самі, а які можна буде придбати в магазині. У переліку рослин проставте термін їх висадки в грунт, щоб нічого не упустити.
4
Перекопайте землю, ретельно вибираючи бур'яни. За допомогою шнура або поливального шланга перенесіть на клумбу вибрані зони (трикутники, коло або довільні композиції), в яких будуть розміщені квіти.
5
Звіряючись зі схемою, висадіть розсаду або насіння квітів у виділені зони, в тій кількості, яка вказано. Зайві екземпляри можна висадити в школку. Вони можуть стати в нагоді на заміну загиблим. Розсаду квітів притените, щоб сонце не спалило ніжні листочки.
6
Рясно полийте клумбу і замульчируйте землю від пересихання. У спекотні дні полив краще проводити ввечері. Не забувайте вчасно видаляти бур'яни, щоб вони не заглушили розсаду.
Зверніть увагу
Спочатку клумба буде виглядати пустовато, але в наслідку рослини зміцніють, розростуться і заповнять проміжки.
Корисна порада
Найчастіше на клумби висаджують однорічні квіти (амарант, астра, чорнобривці, календула, космея, лаватера, настурція, соняшник декоративний, майорець, ешшольция). Клумби з багаторічниками дуже складні і набувають свою постійну форму тільки через пару років.