Як привчити вже дорослого кота до туалету. привчання дорослої кішки до туалету.

Одна з найбільших проблем - привчання тварини до туалету . В цьому кропіткій справі важливо набратися терпіння. Особливо, якщо ви привчаєте до туалету вже дорослого кота або кішку.
Інструкція
1
Вибір лотка.Сейчас зоомагазини рясніють безліччю лотків для кішок: глибокі і дрібні, з гратами або без, всіх можливих розмірів і забарвлень. Якщо ви привчаєте до туалету вже доросла тварина, сміливо беріть глибокий лоток - ні ймовірності, що воно не зможе туди залізти. Також бажано, щоб лоток був великим, багато кішки люблять ретельно попорпатися в наповнювачі. Існують лотки з загнутими верхніми краями - це допоможе вам уникнути прокидання наповнювача під час особливо ретельної «приборки» кішки. Є тварини, які розкопують наповнювач особливо інтенсивно або соромляться сходити в туалет, якщо на них хтось дивиться. Для цих випадків існують закриті лотки. Вони також гарні тим, що не дають розповсюджуватися запаху.
2
Вибір наполнітеля.Раньше кішки ходили в пісок (який потрібно було заготовлювати влітку на всю зиму) або на газету. Це не гігієнічно для кішки і неприємно для вас. Жахливий запах поширюється всюди, змушуючи вас постійно міняти вміст лотка. В зоомагазинах представлений величезний асортимент наповнювачів, коштують вони не дуже дорого. Найдешевший, екологічний і безпечний наповнювач - деревне. Такий наповнювач найкраще підходить для літаків зі вставкою-сіткою. Намоклий наповнювач розсипається і потрапляє на дно лотка, а зверху залишається тільки сухий. Але, не дивлячись на екологічність, даний вид наповнювача не дуже добре маскує запахи. З цим завданням відмінно справляються грудок наповнювачі. Вам необхідно видаляти совком тільки кал і комок після того, як тварина сходить в туалет. Існують навіть наповнювачі з парфумерними отдушками, однак, ветеринари не рекомендують ними користуватися.
3
Вибір місця під лоток.Не лайте тварина, якщо спочатку воно буде «промахуватися. Іноді для того, щоб привчити дорослу кішку до лотка, достатньо просто правильно його розташувати. Поспостерігайте за кішкою, якщо вас влаштовує місце, яке вона вибрала, ставте лоток там, якщо ні, то, як тільки помітите, що тварина сідає «в туалет», акуратно візьміть його і віднесіть в лоток. Не забудьте похвалити і дати частування, якщо кішка все зробила правильно. Ніколи не тикайте кішку носом у калюжу - це тільки спровокує її на подальше залучення вашої уваги. Натомість рекомендують вимочити в цій сечі ганчірочку або серветку, а краще наповнювач і покласти в лоток, а потім віднести туди кішку і посадити, дати понюхати.
Корисна порада
Невелика хитрість. Крім спеціальних спреїв типу "Антігадін" можна загорнути шматочок їжі кішки в папірець і покласти на місце, несанкціоновано облюбоване під туалет. Кішка ніколи не стане ходити в туалет там, де їсть або спить.