Як уберегти себе від пожеж.

Що вийшов з-під контролю вогонь може відразу знищити все, що ви нажили за довгі роки. Загибель людей на пожежах - теж явище досить часте. Нормальна людина не хоче пожежі, але не завжди з належною увагою ставиться до заходів пожежної безпеки, сподіваючись на те, що все обійдеться. Між тим, покладатися на удачу в даному випадку навряд чи варто, тим більше що дотримання правил безпеки ніяких надлюдських зусиль не вимагає.
Інструкція
1
Перевірте справність електропроводки. Найкраще для цієї мети викликати професійного електрика з найближчого ЖЕКу. Однією з найпоширеніших причин загорянь є саме несправність електропроводки. Якщо є можливість зробити її реконструкцію, краще не відкладати, особливо якщо будинок старий і проводку лагодили давно. Сучасні електропроводи, як правило, робляться з посиленою ізоляцією, і це дає деякі гарантії, що будинок не загориться, якщо якийсь електроприлад вийде з ладу.
2
Якщо в будинку стоїть газова плита, стежте, щоб вона була справною. Працівники газових служб регулярно контролюють своє господарство, але їм необхідно забезпечити доступ в квартиру. Якщо профілактика проводилась давно, домовтеся з сусідами і викличте представника газової служби.
3
Перед ремонтом ви, звичайно, задумаетесь, які матеріали потрібно купити. Віддайте перевагу тим, які не горять. В господарських та будівельних магазинах є і вогнетривкий лінолеум, і шпалери з вогнетривким просоченням, і багато іншого.
4
Поставте датчики. В цьому випадку ви будете точно знати, що десь щось загорілося і треба діяти негайно. Однак датчики можуть спрацювати і в тому випадку, якщо в кімнаті хтось закурив або, наприклад, в духовці підгоріли сухарики.
5
Обзаведіться вогнегасником. Їх декілька типів, кожен господар може вибрати найбільш зручний. Навчіться користуватися вогнегасником. Слідкуйте також за тим, щоб в доступному місці у вас були відра та інші предмети, необхідні для боротьби з вогнем.
6
Не зберігайте вдома вогненебезпечні предмети. Якщо якась кількість таких предметів все ж є, виділіть для них спеціальне місце, наприклад, шафка в туалеті. Навіть якщо ви поки не робите ремонт у всій квартирі і не збираєтеся міняти підлоги і стіни, зробити шафку з вогнетривким просоченням цілком у ваших силах.
7
Чи не виконуйте будинки робіт, які можуть спричинити пожежу. Для зварювальних робіт, якщо раптом такі знадобляться, запросіть професіонала з його зварювальним апаратом, який напевно має відповідний сертифікат.
8
Чи не запалюйте траву навколо дачі. Навіть якщо вам здається, що ви тримаєте ситуацію під контролем, це може виявитися далеко не так. Сміття теж не спалюйте прямо у дворі. Для нього повинен бути спеціальний контейнер. Якщо такого контейнера у вашому дачному селищі немає, домовтеся з сусідами і укладіть договір з комунальною службою, яка займається вивезенням сміття.
Зверніть увагу
Не залишайте без уваги навіть лампочку. У будинку все повинно нормально працювати; Підключайте електроприлади в суворій відповідності з інструкцією і правилами безпеки; Користуйтеся тільки сертифікованими електроприладами.