Як виростити мелісу.

Мелісса відома з глибокої давнини, зустрічається в багатьох країнах Європи і Америки. Її листя і молоді пагони містять аскорбінову кислоту, дубильні речовини і ефірне масло, яке надає рослині приємний лимонний аромат. У народній медицині здавна настої меліси застосовують як заспокійливий засіб при безсонні, невралгії, отдишке, астмі, як потогінний і послаблюючий засіб, при жіночих захворюваннях.
Інструкція
1
Для вирощування меліси вибирайте добре захищені від вітру місця, не низькі, інакше рослина буде погано зимувати. Восени підготуйте грунт, перекопайте і внесіть по піввідра компосту або перегною на квадратний метр посівної площі. Якщо грунт важкий і глинистий, додайте піввідра піску і відро торфу знову ж з розрахунку на квадратний метр.
2
Мелісу розмножують посівом насіння безпосередньо в грунт, через розсаду і вегетативно (поділом куща і кореневищ). Для вирощування розсади контейнер з насінням накрийте плівкою і поставте в тепле місце. Як тільки з'являться перші справжні листочки, сходи необхідно пікірувати.
3
Висаджуйте мелісу в грунт в останній декаді травня, коли мине небезпека заморозків. Перед посадкою скопайте грунт, порихліте і вирівняйте поверхню ділянки. Висаджуйте рослини на відстані 30-40 см один від одного.
4
Надалі здійснюйте своєчасний догляд за кущами меліси - це розпушування, прополка, полив. Стебла можна зрізати, коли сформувалися бутони. Зібрані рослини необхідно висушити далеко від сонячного світла. Зберігайте збори меліси в паперових пакетах в сухому місці. Можна також заготовити її насіння, вони зберігають схожість 2-3 роки. Дочекайтеся, коли вони придбають чорний колір, зріжте і висушіть стебла, потім обмолотити їх і зберіть насіння.
Зверніть увагу
Мелісса - рослина світлолюбна. При затіненні в ньому знижується вміст ефірної олії, і губляться ароматичні властивості.
Корисна порада
Мелісса відноситься до теплолюбних культур і в безсніжні зими може вимерзати, тому в холодну пору року вкривайте кущі торфом або тирсою, товщина шару при цьому повинна бути 7-10 см.