Як декорувати меблі.

З кожним роком в нашій країні люди все більше прагнуть облаштувати свою квартиру в індивідуальному стилі. Зростає попит на послуги дизайнерів. Власники магазинів намагаються задовольнити попит покупців і пропонують широкий вибір предметів інтер'єру різних за кольором, розміром і комплектації. Однак якщо ваша квартира повністю обставлена і немає необхідності щось купувати додатково, то можна просто оновити її, використовуючи різні методи декорування.
Інструкція
1
При бажанні зробити щось своїми руками для прикраси меблів, можна використовувати техніку декупаж, зшити чохли, накидки на будь-які предмети, скористатися фарбами для зміни кольору дерев'яних і металевих виробів, нанести малюнок. Все це буде вам по кишені і додасть інтер'єру неповторний від.Очень поширена техніка декорування «під старовину». Для цього продаються спеціальні Кракелюрний лаки, скористатися якими зовсім нескладно. Можна також прикрасити меблі різної папером, квітами, черепашками і іншими дрібницями, які тільки дозволить використовувати ваша фантазія. Чудовий ефект дасть обклеювання предметів тканиною з подальшим покриттям лаком. Це можуть бути комоди, шафи, стільці, столи (зверху на тканину можна покласти скло для функціональності), скрині, коробки і пр.
2
Існують також методи декорування, застосувати які в домашніх умовах буде дуже сложно.Так, наприклад, для художнього оформлення скла дуже оригінально буде виглядати піскоструминна обробка, широкий фацет, прикраса дерев'яними та металевими решітками. Можна надати криволинейную форму склу або дзеркала.
3
Для оформлення виробів з інших матеріалів підходять наступні способи декорування: - художня різьба - оформлення дерев'яних виробів шляхом вирізання візерунка на корпусі з подальшим покриттям лаком, або виготовлення окремих візерунків з дерева, які можна використовувати як рамки для дзеркал, дверних прорізів і інших прикрас; - інкрустація (інтарсія, маркетрі) - оформлення виробів зі всіляких матеріалів за допомогою каменів, металу, кераміки, дерева та ін.; - гаряче тиснення деревини. Являє собою механізований процес різьби по дереву. Його можна виконувати навіть по фанері, ДВП і шпону; - Накладної декор. Він може бути представлений різними предметами: це можуть бути розетки, розкладки, куточки, декори на люстри та інші елементи, які компонуються на фасаді вироби з метою отримання орнаментів, цільних композицій. Його використовують як в корпусних меблів, так і при декоруванні стільців і крісел. Накладні декори виготовляються з різних матеріалів (дерево, ДСП, ДВП, метал, ПВХ і пр.) І потім наклеюються, прибиваються цвяхами або прикріплюються степлером; - пірографія і піротіпія. В результаті цього процесу під дією високої температури змінюється колір матеріалу до необхідного; - шовкографія або трафаретний друк. Процес є нанесення малюнка на виріб за допомогою принтера. У тому числі даний спосіб застосовний до виробів з стекла.Любим з наведених способів можна задекорувати меблі до невпізнання, і ваша квартира заграє новими фарбами. Залишається тільки вибрати той метод, який більше підходить саме вам.
Якщо вас не радує зовнішній вигляд вашого столика - необхідно просто поміняти його декор. Підібравши гармонійні кольори акрилових фарб, ви зробите оригінальний предмет інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - столик;
  • - акрилові фарби;
  • - малярний скотч;
  • - лак;
  • - наждачний папір;
  • - грунтовка для акрилових фарб;
  • - трафарет;
  • - пензлики;
  • - кручена мотузка.
Інструкція
1
Видаліть бруд і знежирте поверхню столика миючим засобом. Очистіть від старого лаку або фарби. За допомогою наждачного паперу відшліфуйте стіл, вирівнюючи поверхню. Протріть пил вологою губкою.
2
Нанесіть на поверхню столика спеціальний грунт для акрилових фарб. Дочекайтеся повного висихання.
3
разліних стіл на смужки різної ширини. Оклейте отримані лінії малярським скотчем, щоб виключити потрапляння фарби одного кольору на смужку іншого.
4
По черзі окрасьте кожну смужку різним кольором глянсовою акриловою фарбою. Після повного висихання фарби покрийте ваш оновлений столик лаком.
5
Інший спосіб декорування столика - розпис за допомогою трафарету. Це можуть бути геометричні фігури, рослинний орнамент. Визначтеся, який стиль підходить для вашого предмета меблів.
6
Підберіть або зробіть самі трафарет. Перед тим як нанести малюнок, підготуйте поверхню столика . Очистіть від забруднень і нанесіть кілька шарів фарби.
7
Закріпіть трафарет за допомогою скотча. Наносите декоративний візерунок акриловими фарбами на водній основі. Замість пензлика можете використовувати тампон з поролону, тоді малюнок вийде як би надрукованим і без смуг. Слідкуйте за тим, щоб фарби не терпли під трафарет.
8
Після просихання покрийте поверхню лаком. Використовуючи трафарет не тільки для столика , але і для стільця - отримаєте гармонійний комплект.
9
Декорувати столик можна і аплікацією. Для цього поверхню ретельно обробіть і покрийте шаром лаку. Для аплікації візьміть будь-яку обгортковий папір з вподобаним малюнком. Виріжте потрібні елементи. Наклейте малюнок на поверхню столика і покрийте лаком.
10
Якщо у вас круглий столик, то цікавий декор отримаєте, використовуючи просту кручену мотузку. Прикрашайте стільницю кільцями мотузки. Трохи розкручуйте її пальцями, тоді вона буде м'якою і податливою.
11
Почніть з середини столика . На обрізаний кінчик мотузки капніть трохи гарячого клею і закрутіть його знову. Закріпіть його в центрі стільниці і робіть круги. Гарячий клей наносите в потрібне місце. Він міцно тримає і швидко висихає. Готовий столик перетворить ваш інтер'єр.