Як побудувати графік по точках. знайти координати точки перетину двох графіків excel.

Мабуть, найбільш затребуваний тип діаграм в науці - це графік. Незалежно від того, чи не встановлено графік по точкам або є візуальним поданням будь-якої функції, саме графік дозволяє об'єктивно і наочно оцінити будь-які види інформації.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Excel
Інструкція
1
Незалежно від того, яку діаграму в Excel ви робите, першим етапом є заповнення числових даних. Графік - діаграма специфічна, тому й операції з даними для нього свої. Спочатку потрібно зробити числову вісь абсцис (незалежної змінної X). Для цього необхідно ввести в стовпець по порядку два числа: в верхній осередок перше число осі, в наступну - друге. Далі ви повинні виділити ці дві сусідні комірки і потягнути курсором вниз на стільки осередків, наскільки довга вам потрібна вісь. Так якщо ви введете числа 1 і 2 та проведете дану операцію (розтягнете на 10 осередків), у вас буде вісь з кроком 1 (2-1) і довжиною 10.
2
Далі ви можете підставити значення ординат (залежної змінної Y). Для цього в ближньому стовпці в осередках, сусідніх для відповідних абсцис, введіть потрібні значення. Кожній такій сусідньої парі точок буде відповідати точка на графіку. Задати координатні осі ви вже змогли - вісь ординат Excel зможе задати автоматично.
3
Можна побудувати графік, використовуючи формулу. Для цього у верхню комірку другого шпальти введіть формулу з тією умовою, що замість змінної X буде використовуватися адресу комірки першого стовпчика і перед формулою встане знак "="(наприклад, = A1 * A1 відповідає x * x). Далі просто простягніть цей осередок вниз, як ви це робили в першому пункті.
4
Щоб виконати побудова графіка залишилося виділити обидва стовпця і виконати нескладну операцію. Відкрийте для цього "Майстер діаграм" (іконка знаходиться на панелі інструментів). Виберіть пункт "Точкова діаграма з кривими" (можна вибрати ще точкову з маркерами, залежно від ваших уподобань) і натисніть кнопку "ОК" кілька разів. Графік готовий.
Програма для роботи з електронними таблицями Excel відкриває величезні можливості для обробки цифрової інформації. Але жодна таблиця не зможе представити процес настільки наочно, як це зробить графік функції, якою він описується. В Excel є й така можливість в пункті меню Вставка - Діаграма (для Microsoft Office 2003).
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Microsoft Excel 2003
Інструкція
1
Відкрийте чистий аркуш книги Microsoft Excel 2003. Продумайте, з яким кроком потрібно обчислювати точки ПОБУДОВУ графік а функції в таблиці. Чим складніше графік функції, тим менший крок потрібно брати для більш точного побудови. У першому стовпчику таблиці, відведеному для значень аргументу функції, внесіть перші два найменших значення з цікавить діапазону. Після цього виділіть їх блоком за допомогою «миші».
2
Підведіть курсор «миші» до правого нижнього кута виділеного діапазону, він набуде вигляду чорного хрестика. Притисніть ліву кнопку і проведіть вниз, зупинивши курсор в кінці цікавить діапазону. Так вийде стовпець аргументів функції. Приміром, якщо потрібно отримати графік функції в діапазоні (-10; 10) з кроком 0,5, перші два значення складуть -10 і -9,5, а зупинити курсор потрібно після того, як в стовпці з'явиться число 10.
3
Для того щоб побудувати стовпець значень, в комірці сусідній з найменшим значенням аргументу встановіть курсор і натисніть «=». Після цього, наберіть формулу функції, замість аргументу (значення «х»), постійно клацаючи «мишею» по сусідній комірці. Після того, як формула набрана, натисніть клавішу Enter. В осередку з'явиться значення функції для аргументу з першого шпальти. Встановіть курсор на це значення функції. Підвівши курсор «миші» до нижнього правого кута комірки і побачивши чорний хрестик, простягніть його до кінця діапазону, притиснувши ліву кнопку. У стовпці з'являться значення функції, відповідні аргументам в першому стовпці.
4
Виберіть в меню пункти "Вставка" - "Діаграма". У вікні, виберіть «Точкова». У правій частині вікна виберіть вид діаграми «Точкова діаграма із значеннями, з'єднаними згладжуючими лініями без маркерів». Натисніть кнопку «Далі». У вікні, встановіть точку на пункті «Ряди в: шпальтах». Натисніть на кнопку перевірки, який знаходиться праворуч рядка «Діапазон» і притиснувши ліву кнопку «миші» виділіть весь діапазон аргументів і значень. Клацніть по вкладці того ж вікна «Ряд» і в рядку «значення Х» «мишею» вкажіть діапазон аргументів. Двічі клацніть кнопу «Далі», потім «Готово». Отриманий графік мінятиметься залежно від змін у формулі. В інших версіях алгоритм подібний і відрізняється тільки деталями.