Як спіймати осетра. На що ловити осетра.

Ловля осетра - особливий вид риболовлі, адже вага цієї рибини - від 5 до 150 кілограм! Не дивно, що часто навіть досвідчені рибалки не можуть похвалитися таким уловом. Тому перед тим як роздобути на гачок осетра , доведеться грунтовно підготуватися.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - гачки;
  • - грузило;
  • - наживка;
  • - ехолот.
Інструкція
1
Визначтеся, як саме ви будете ловити осетра . Є два основних способи - з берега і з човна. Від обраного методу залежить, яке спорядження і приманку вибирати. Врахуйте, що вам потрібно буде заздалегідь подбати про якісне вудилище - такому, який не зламається під вагою осетра . Краще зробити його на замовлення, або придбати в магазині у перевіреного виробника. Якщо ловите з берега, довжина вудилища повинна бути не менше чотирьох метрів, краще - шість. Якщо удіте з човна або з катера, вибирайте короткий спінінг.
2
Приготуйте різноманітну наживку. Осетер харчується рибою, любить дощових черв'яків, їх можна насаджувати відразу по кілька штук. Деякі рибалки використовують як наживку м'ясо з хребта оселедця, форелі або лосося, або цілу мойву, прив'язану до гачка ниткою або волосінню. Оригінальний варіант - рибна пресерва з магазину, наприклад, рулетик з оселедця або Малосолоне філе лосося. Як альтернативу рибі і черв'якам можна взяти тушку кальмара або креветок середнього розміру або королівських. Якщо вирішили випробувати хробака, то беріть не одного, а пучок і розміщуйте їх в сіточку. Одинокого черв'яка, швидше за все, великий осетер просто не помітить, і на вашу приманку попадеться якась дрібна рибка.
3
Вибираючи снасті для лову осетра , пам'ятайте, що волосінь повинна бути тонкою, а гачок - дуже гострим. Краще зв'язати два гачки разом і залишити їх цівку відкритими. Якщо у вашому регіоні є обмеження на ловлю осетра за вагою та розміром, вибирайте гачки без борідки. Тоді буде легше зняти занадто маленького або занадто великої осетра з гачка (як правило, з великою рибою, перед тим як її відпустити, рибалки фотографуються на пам'ять).
4
Якщо ви рибалите з берега, міняйте місце свого розташування кожні півгодини. Також рекомендується спробувати за одну риболовлю кілька різних видів наживки. Як правило, осетер - риба лінива, якщо не час нересту, він воліє стояти на глибині в ямах, вичікуючи, коли здобич сама припливе до нього. На риболовлі з човна або катера придасться ехолот.
5
Осетер клює дуже різко, однак перед цим він злегка пробує наживку, тому якщо спочатку йде трохи помітне подрагивание волосіні, а потім потужний ривок - швидше за все, вам попалася та риба, яку ви чекали. Починайте підсікати осетра , опускаючи лісочку прямо перпендикулярно вниз. Почекайте якийсь час, поки не пройдуть найпотужніші ривки. Тепер починайте повільно і спокійно піднімати волосінь. Якщо в повітрі осетер робить "свічку", постарайтеся схопити його за хвіст і або затягнути в човен, або викинути на берег.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dJILmeaDhso