Як зшити пишний нижніх спідниць.

Пишний під'юбник - елемент нижньої білизни, що дозволяє тримати форму об'ємного верхнього сукні. Часто в цій ролі використовується так званий крінолін - спідниця з пружними металевими або пластиковими обручами по периметру. Діаметр цих обручів зменшується до верху, більший діаметр відповідає діаметру під'юбник а.
Вам знадобиться
  • Нижня спідниця шиється з міцної недорогий тканини, обов'язково нееластичною. В іншому випадку під вагою обручів під'юбник провіснет і втратить пишність.
Інструкція
1
Скроїти з сітчастої тканини спідницю-сонце або полусолнце, залежно від бажаної пишності майбутньої сукні. Клини повинні відповідати чверті кола. Якщо пояс нееластичний, ушийте в бічній або задній шов блискавку.
2
Виверніть під'юбник навиворіт. Прикладіть до подолу більший обруч і закріпіть його. Відміряйте по периметру обруча з невеликим запасом широку атласну стрічку. Приколіть її шпильками поверх обруча. Прострочіть над ним і під ним так, щоб стрічка повністю закривала обруч.
3
Аналогічним чином закріпіть ще два-три обруча на рівній відстані один від одного.
4
Виверніть під'юбник на обличчя. В принципі він готовий, але щоб спідниця, надіта на нього, мала округлу форму, потрібно пришити до нього оборки. Наріжте довгі смужки тканини шириною в відстань між обручами. При нарізуванні додавайте припуск на шов - по 1 см. З кожної сторони.
5
Обробіть нижні краї смужок. Приколіть їх за верхні краї шпильками до місць кріплення обручів, роблячи невеликі рівномірні збірки. Врахуйте, що на більш низькі обручі (тобто, до більш низьких ярусах зборок) потрібна велика довжина оборки.
6
Пристрочите смужки до під'юбник у. Важливо не зачепити при сходинці обруч, щоб не пошкодити ні його, ні машинну голку.
Пишна спідниця виглядає гарніше, якщо одягати її з под'юбніком. Його можна швидко зшити. Для одного з варіантів не знадобиться навіть швейна машинка - шматочки тканини прив'язуються до гумки. Для другого - не потрібна форма. Створюються обидва под'юбніком швидко.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку. Прикладіть її до талії або до верху стегон - до того місця, де буде починатися під'юбник. Виміряйте окружність, відніміть 3 см. Візьміть гумку для одягу. Вона може бути вузькою або широкою. Відкладіть на ній отриману величину, відріжте за міркою.
2
З м'якого фатину наріжте 40-50 прямокутників, в залежності від того, який пишноти ви замислюєтеся робити річ. Ширина їх 20 см. Висота дорівнює довжині под'юбніком.
3
Покладіть гумку перед собою горизонтально. Починайте прив'язувати до неї прямокутні шматочки. Візьміть перший, зігніть його навпіл, щоб нагорі він був у вигляді півкола. Покладіть тканину на гумку так, щоб верх її виступав на 7 см над нею. Два кінця прямокутного полотна просуньте під гумку і витягнете через напівкруглу частину. Так поступите з усіма прямокутниками. Зшийте гумку. Красива річ готова.
4
Другий під'юбник шиється по-іншому. Спочатку теж вимірюйте об'єм талії або стегон, де розпочинатиметься нижня спідниця. Розділіть отриману величину на 16, нехай це буде цифра «Х». Візьміть фатин. Складіть його вчетверо таким чином, щоб його сторони були більше довжини виробу в 2 рази.
5
Візьміть інший шматок тканини, складіть його таким же чином вчетверо і виріжте отвір для верху і низ нижньої спідниці. Але це ще не все. Всього виріжте 4 такі робили з чотирьох полотен.
6
В кожному зробіть по одному боковому розрізу. Візьміть дві деталі. Прикладіть бічний розріз першої до такого ж розрізу другий заготовки. Візьміть третю деталь. Пришити її з одного боку до другої. Таким чином зшийте всі 4 заготовки. Бок останньої прітачать до боку першої деталі. У результаті повинна вийти річ, схожа на дуже пишну спідницю.
7
З більш щільної тканини, відповідної за кольором, викрийте пояс потрібної вам ширини. Довжина дорівнює об'єму стегон або талії, плюс 2 см на шов і 3 см на припуск для застібки. Складіть його навпіл.
8
Відстрочити на вивороті бічні сторони пояса. Знову виверніть на обличчя. Загніть лицьовій і виворітний край на 1 см. Прикладіть до верхнього краю спідниці так, щоб він опинився між виворітного і лицьовою стороною пояса. Відстрочити до кінця, не забувши зробити внахлест 3 см для застібки. Пришийте гудзик, кнопку або гачок. Під'юбник, зшитий своїми руками, готовий.