Як формувати огірки.

Все дачники і городники садять на своїх присадибних ділянках огірки . Для рясного і раннього плодоношення їх не тільки важливо правильно посадити, а й обов'язково сформувати. Якщо цього не зробити, то урожай буде пізній і, замість зав'язей, буде утворюватися багато пустоцвіту, що істотно знизить врожайність в цілому.
Інструкція
1
Для формування огірків їх потрібно прив'язати до шпалери за допомогою шпагату. Шпагат зав'язуйте на рослинах слабо, щоб це не заважало їх росту і розвитку.
2
При посадці сорти огірків, які запилюються бджолами, пускайте їх в одне стебло. На ньому сформується основна частина врожаю. Щоб сформувати рослину в одне стебло вищипуйте всі з'являються точки росту, не чіпаючи листя і основне стебло.
3
На 4 вузлі залиште 1 огірок і 3 листочка і видаліть точку росту.
4
У середній зоні стебла залиште кілька огірків та листя інші точки росту Прищепа, також поступите з верхньої зоною.
5
Після неї дайте рослині оповитися навколо шпалери і видаліть верхівку.
6
Видаліть всі пагони, на яких немає зав'язей.
7
Гібридні огірки формуються іншим способом. У них практично на всьому кущі утворюються жіночі квітки, які плодоносять. Верхні пагони Прищепа над 5-7 листом.
8
З боків всі утворюються пагони потрібно видалити і пустити огірки в один пагін. Інакше вони можуть розростатися нескінченно, що затягує початок плодоношення, зменшує кількість плодів і відбувається сильне затінення.
9
Гібридні огірки також можна сформувати і на свій розсуд. Це залежить від того наскільки рано ви їх посадили і наскільки рослина сильне. При ранній посадці і потужному, сильному рослині можна кількість пагонів істотно збільшити. Головне щоб не відбулося сильного затінення. Для цієї рослини садять рідко.