Як тренувати легені.

Легкі - життєвоважливі для людини орган. Але ритм життя, який багато людей ведуть в даний час, сприяє створенню стресових ситуацій, при цьому дихання стає поверхневим, з'являється задишка і болі в грудях. Вираз «дихати на повні груди» все менше і менше відноситься до сучасної людини. Повернути легким колишній обсяг і навчитися ставитися більш спокійно до виникаючих негараздів допоможуть щоденні дихальні вправи.
Інструкція
1
Сядьте по - турецьки, руки покладіть на коліна, спину випрямити. Закрийте очі і спостерігайте за власним диханням. Відганяйте від себе всі сторонні думки, і концентруйтеся тільки на вдихах - видихах. Поступово ви помітите, що стали спокійні і готові до дихальних вправ.
2
Переведіть увагу на живіт. На вдиху максимально надувайте його, з видихом втягуйте в себе. Таке дихання називається діафрагмовим, при ньому задіяна тільки нижня частина легенів. Тепер переходите на грудне дихання - ваша груди буде розширюватися в сторони, живіт і плечі потрібно тримати нерухомими. Третій вид дихання - ключичний. Його виконуйте після того, як відчуєте, що добре оволоділи середнім (грудним) диханням. Ви набираєте трохи повітря в легені, при цьому працює тільки верхній відділ легень. Через 3 - 4 хвилини переходите на повне дихання: при вдиху спочатку заповнюйте діафрагму, потім груди, і, нарешті, ключиці. Видих відбувається в тому ж порядку: повітря йде з живота, грудей, в останню чергу через ключиць.
3
Закрийте великим пальцем правої руки праву ніздрю, ледве натиснувши на крило носа. Закрийте очі, дихайте тільки через ліву ніздрю протягом 2 - 3 хвилин. Потім закрийте ліву ніздрю, і дихайте тільки через праву. Закінчуйте вправу диханням через обидві ніздрі в своєму звичайному режимі.