Як привчити кошеня до його місця.

Кішки - дуже охайні тварини, тому проблем з приучением кошеня до лотка не виникає. Зазвичай мама-кішка приручає кошенят користуватися туалетом, але якщо кошеня не має можливості отримати належне виховання, то ви можете самостійно навчити його. Зробити це досить просто, головне - проявити трохи терпіння. Отже, для того щоб привчити кошеня до його місцю , вам потрібно знати наступні поради.
Інструкція
1
Перед тим як заводити кошеня, подбайте про придбання лотка. Якщо ви відкладіть покупку хоча б на день, то це призведе до того, що кошеня почне справляти свою нужду в будь-якому зручному місці. Позбутися поганої звички важко, а якщо вам попався упертий примірник, то і зовсім неможливо.
2
Як тільки ви принесли кошеня в будинок, знайдіть затишне і доступне місце для лотка. Не забувайте про те, щоб двері в приміщення була постійно відкрита. Візьміть кошеня і посадіть в лоток, щоб він познайомився з ним.
3
Ретельно стежте за кошеням перший час. Коли він починає бігати і турбуватися, віднесіть його в лоток і чекайте реакції. Якщо він, не зробивши свої справи, втік, то продовжуйте спостерігати і при перших ознаках несіть його в лоток. Зазвичай кішки ходять в туалет після сну та їжі, тому стежте і допомагайте їм.
4
Якщо кошеня справив свою нужду повз лотка, то не лайте його. Просто віднесіть все те, що він накоїв, в лоток. Туди ж потрібно принести і самого вихованця. Головне - щоб це місце асоціювалося у кошеняти з туалетом.
5
Щоразу хвалите кошеняти, якщо він зробив «це» в лотку. У перший час вам доведеться кілька разів нагадувати йому, де знаходиться лоток. Але через п'ять-шість днів, він вже зможе самостійно запам'ятати місце туалету.
Кішки - дуже охайні й акуратні створення. У більшості випадків кошенята самостійно вчаться ходити в лоток, спостерігаючи і повторюючи дії своєї мами. Однак іноді вони не можуть отримати належної освіти, в цьому випадку кошеняті потрібна ваша допомога. Привчити вашого вихованця до лотка досить просто, головне - проявити трохи терпіння.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно потурбуватись про те, щоб купити лоток і наповнювач для нього (на перших порах наповнювач можна замінити рваною туалетним папером). Якщо ви не зробите цього відразу, то приготуйтеся до того, що кошеня буде сам вибирати зручний для нього місце. В майбутньому позбутися такої звички вкрай складно. Постарайтеся вибрати найбільш затишне і доступне місце для лотка. Пам'ятайте про те, що двері в це приміщення повинна бути постійно відкритою.
2
Як можна частіше (7-10 разів на день) саджайте кошеня в горщик, який був куплений для нього. Через час він сам зрозуміє, для чого його так наполегливо тикають носом. Після того, як він одного разу використовує лоток за призначенням, що залишився запах буде сигналізувати про правильність його дій. Щоразу, коли кошеня зробив «це» в правильному місці - хваліть його і заохочуйте. Якщо вихованець справив свою нужду повз лотка, то ні в якому разі не лайте його. Поставте горщик поруч з цим місцем. Щодня відсувайте його на 1-1,5 м в сторону. Через кілька тижнів ваш вихованець стане самим зразковим котом.
3
З дорослими особинами все дещо складніше. Найчастіше у них є маса власних причин такого неправильного поведінки, наприклад, ревнощі, образа чи страх. У тому випадку, якщо кіт вже кілька разів вибирає неправильне місце для справления потреби - необхідно терміново приймати контрзаходи. Спершу постарайтеся позбутися від стійкого запаху в таких місцях, зробити це можна за допомогою хлорного розчину (1:10) і корок від цитрусового. Потім потрібно взяти провинився вихованця за шкірку (не лякайтеся цього, адже саме таким способом кішка поводиться зі своїми кошенятами) і ткнути його в лоток, щоб він відчув запах і зрозумів, за що його покарали.
4
Іноді небажання кота робити свої справи в потрібному місці викликано тим, що йому не подобається сам лоток, наповнювач або запах від миючого засобу, який ви використовуєте для дезінфекції. Постарайтеся зрозуміти, в чому проблема. Буває, що достатньо припинити мити туалет хлоркою, щоб ваш вихованець став із задоволенням користуватися лотком.