Як зшити шаровари.

У східних танцях допускаються різні варіації танцювальних костюмів, і якщо деякі люблять танцювати в спідницях різних фасонів, то інші воліють шаровари , які вигідно підкреслюють фігуру і надають костюму ще більше екзотичності. Зовні шаровари можуть виглядати по-різному, в залежності від тканини, з якої ви їх шиєте - це можуть бути легкі й повітряні брюки з шифону, а можуть бути важкі і ошатні шаровари з оксамиту або атласу.
Інструкція
1
Вибравши тканину, зніміть мірки, щоб зрозуміти, скільки тканини вам потрібно закупити. Виміряйте обхват стегон і своє зростання. При обхваті стегон до 95 см вам буде достатньо однієї довжини тканини. Довжину брюк вираховуйте з надбавкою в 10 см для волана з гумкою в нижній частині штанин. Відповідно, якщо ваш зріст 160-170 см, вам знадобиться 110-115 см тканини при ширині 140-150 см.
2
Двічі складіть тканину навпіл. На тій стороні получившегося прямокутника, на якій ви бачите два згину, розмітьте кроковий шов, відмірявши по ширині 10 см, а по довжині 25 см. Проведіть дрібному ці лінії у напрямку один до одного, а потім плавно закруглите місце їх перетину. Сколите тканину кравецькі шпильками, поєднуючи деталі. Виріжте тканину по наміченої плавної лінії.
3
Розгорніть заготовку і розріжте на дві частини рівно посередині. Дві деталі з напівкруглим вирізом у верхній частині - це ваші майбутні штанини. Складіть їх лицьовими сторонами всередину, змітайте вручну, а потім сточують крокові шви і обмітайте їх. Переверніть штанини і з'єднайте бічні зрізи.
4
Якщо ви не плануєте робити бічних розрізів на шароварах, бічні зрізи обмітайте і прострочіть на машинці. Розрізи на шароварах бувають двох типів - суцільні і подвійні. Для суцільних розрізів обмітайте краю тканини на бічних зрізах, а потім прострочіть бокові шви на 10 см вгорі і на 10 см внизу.
5
Вільні краї тканини в розрізах обробіть оверлоком. Для подвійних розрізів робіть те ж саме, але в області коліна прострочите тканина ще на 1 см.
6
Обробивши бокові шви, приметайте верхній зріз брюк, підвернувши його на 4 см, а потім прострочіть, залишивши отвір для гумки. Просмикніть широку гумку в отриманий пояс, зашейте її і закрийте отвір.
7
Нижні краю штанин підігніть двічі на 1,5 см, і так само, як і в поясі, вставте в кожну штанину гумку. Ваші танцювальні шаровари готові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o1EYjwosnf8
В моді цього сезону афгані , штани-шаровари або, як їх ще називають, штани-Аладіна. Ці штани неймовірно зручні, вони не утрудняють рухів, добре провітрюються. Крім того це дуже екстравагантно. Зшити афгані не складе ніяких труднощів, для них навіть не буде потрібно викрійка. Але непоміченою в штанях-Алладін ви точно не залишитеся, увагу вам гарантовано!
Вам знадобиться
  • тканина, ножиці, нитки, голка, еластична тасьма або шнурок
Інструкція
1
Все геніальне - просто! У тому числі і афгані . Шиють афгані з м'яко-драпіруються тканин, наприклад, трикотажу, шовку, віскози, а для прохолодних днів можна зшити штани з вельвету або напіввовни. Забарвлення виберіть будь-яку, афгані можуть бути і однотонними, і з східними мотивами, і навіть в стилі мілітарі. Можна зшити їх як довгими, так і короткими. В таких штанях дуже зручно займатися йогою і східними танцями.
2
викрійки штанів є прямокутник, який складається з трьох квадратів. Сторона квадрата дорівнює довжині штанини. Тому вам потрібно буде придбати відріз, рівний трьом довжинам ваших штанів. На тканини розмітьте квадрати за допомогою лінійки і кравецької мілка. Обробіть зрізи тканини на оверлок або зигзагоподібної рядком на швейній машині нитками в тон тканини.
3
Складіть по діагоналі середній квадрат, у вас повинно вийти два квадрати й трикутник. Потім складіть навпіл квадрати, у напрямку до відкритих зрізах трикутника. Це майбутні штанини. А трикутник посередині - матня штанів. Краї квадратів, його вертикальні боку зшийте з горизонтальною стороною квадрата посередині.
4
Сторона, на якій у вас вийшов прямий кут, буде поясом. Стачайте шви пояса, складіть його з верхнім краєм штанів лицьовими сторонами один до одного і прострочіть деталі на швейній машині. Складіть пояс навпіл і пристрочите, підвернувши всередину припуск на шов. Пояс можна оформити гумкою або вшити шнурок. Для цього прокладете на поясі кілька рядків на відстані двох сантиметрів один від одного. Відміряйте необхідну довжину еластичної тасьми, залежно від обхвату талії, і вставте між рядками на поясі.
5
Кишені можна вшити в пояс зсередини. В цьому випадку вони будуть прикриті складками. Низ афгані можна оформити гумкою, але зазвичай це роблять в разі, якщо шиють штани довжиною до щиколотки.
6
Ще простіше зшити афгані з квадратного відрізу тканини, сторона якого дорівнює довжині штанини. Складіть квадрат по діагоналі, у вас вийде трикутник. З боку прямого кута відміряйте лінію талії, радіус якої дорівнює обхвату талії, поділеній на три. На інших сторонах трикутника відріжте кути, щоб у вас вийшло отвір рівне обхвату ноги. Зшийте боку квадрата. Пришийте гумку до поясу і низу штанов.Чуть-чуть терпіння, трохи яскравої тканини і натхнення і ваші нові штани- афгані готові!